Технології

Крихітний двигун ICE-Cube Thruster працює на воді і поміщається на кінчику пальця

Довжина двигуна, розробленого в Імперському коледжі Лондона, становить всього 1 мм.

Вчені з Імперського коледжу Лондона представили новаторську космічну технологію з використанням іридієвого каталізованого електролізу в якості приводу CubeSat Thruster (ICE-Cube Thruster). Цей незвичайний ракетний двигун, розроблений за фінансової підтримки Європейського космічного агентства (ЄКА). Він настільки маленький, що виробляти його можна тільки за допомогою технологій, які зазвичай застосовуються для створення кремнієвих чіпів.

Супутники CubeSat вагою менше 10 кг складають 90% всіх сучасних супутникових запусків і вимагають компонентів, спеціально розроблених з урахуванням їх унікальних обмежень. Ракетний двигун ICE-Cube ідеально підходить для таких проектів. Він не тільки маленький, але і неймовірно мініатюрний. Весь його корпус не перевищує кінчика пальців.

Довжина камери згоряння і сопла становить всього 1 мм в довжину. Дивно, але при цьому енергоспоживання становить всього 20 Вт, а сила тяги — 1,25 мілліньютона з питомим імпульсом 185 секунд.

Однак найважливішою особливістю є те, що цей двигун працює на воді. Звичайна вода служить паливом, яка піддається електролізу для отримання водню і кисню, які потім згоряють в камері згоряння і забезпечують рух CubeSat.

Інноваційна технологія виготовлення, аналогічна використаної в мікроелектроніці, забезпечує точність і можливість масштабування виробництва цих мініатюрних двигунів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button