Технології

Доведено клінічну ефективність екзоскелетів при паралічі

Незважаючи на те, що екзоскелети можуть сильно полегшити життя людям з інвалідністю, у багатьох країнах цей метод не включений в перелік технічних засобів реабілітації. Результати цього дослідження можуть це змінити

Згідно з новим клінічним дослідженням, ходьба за допомогою екзоскелета безпечна й ефективна для людей, які стали інвалідами через травми спинного мозку. Ці результати можуть підштовхнути сучасну медицину до створення нових програм реабілітації для людей, які втратили рухливість.

Для дослідження використовувалися два типи екзоскелетів: Ekso GT (на зображенні) і Rewalk

В рамках нової роботи вчені хотіли встановити керівні принципи для клінічних програм ходьби за допомогою екзоскелета для людей з травмою спинного мозку. Їх мета полягала в тому, щоб визначити кількість тренувань з екзоскелетом, необхідних людям з різним дефіцитом рухливості, щоб отримати адекватні навички ходьби й досягти певних показників швидкості.

У роботі взяли участь 50 учасників з тетраплегією (параліч більшої частини тіла, включаючи верхні і нижні кінцівки) і параплегією (параліч обох верхніх або обох нижніх кінцівок). Кожен учасник пройшов курс реабілітації, який дорівнює 36 сеансів. Після 12, 24 і 36 сеансів прогрес вимірювався трьома різними тестами. В ході першого необхідно було пройти 10 метрів, під час другого потрібно бути ходити протягом 6 хвилин, а третій мав назву «Timed Up and Go», коли людині необхідно було встати зі стільця, пройти певну відстань, розвернутися і знову сісти.

За словами авторів роботи більшість учасників досягли цільових показників за допомогою екзоскелета. Після 12 сеансів 62% впоралися з першим тестом, 70% з другим і 72% успішно виконали третє завдання. Після 36 сеансів результати помітно покращилися! 80% досягли цілей при виконанні першого завдання, 82% при виконанні другого і 84% під час третього.

«Учасники показали поліпшення незалежно від рівня травми, ваги або часу, який вони провели в інвалідному кріслі. Це вказує на те, що екзоскелети можуть бути використані для поліпшення мобільності широкого спектра людей з неврологічним дефіцитом, викликаним травмою спинного мозку », – резюмують автори.

Вони сподіваються, що їх робота вкаже на ефективність такого методу і багато держав і клінік включать цей спосіб у свої програми реабілітації та підвищення мобільності інвалідів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button