Земля

Кліматичні зміни «підрізали» крила соловейкам

Кліматичні зміни чинять негативний вплив на один з найбільш відомих і улюблених співочих птахів у світі – на солов’я. Іспанські дослідники виявили, що за період 1995-2014 рр. розмах крил у птахів, що мешкають на Піренейському півострові, скоротився: середня довжина помітно зменшилася щодо розмірів тіла. Орнітологи стурбовані, що це може негативно вплинути на здатність маленьких птахів довгим міграційним перельотам.

Згідно зі спостереженнями, оптимальний період розмноження у солов’я скорочується через те, що весна в центральній частині Іспанії приходить пізніше, а літо стає більш спекотним і сухим. В таких умовах більше шансів на виживання залишається у птахів з більш короткими крилами. Оскільки еволюційно визначено, що особини з меншим розмахом літають швидше, їм потрібно менше часу, щоб звити гніздо, відкласти яйця і забезпечити потомство їжею.

Водночас така адаптація до мінливих умов навколишнього середовища може погано позначитися на зимових міграціях соловейків, літаючих звичними маршрутами. Вони зимують в Африці на південь від Сахари, долаючи за час польоту тисячі кілометрів. Розміри крил при цьому мають вирішальне значення. Орнітологи вважають, що з короткими крилами це зробити набагато важче, тому популяція співочого птаха незабаром може значно скоротитися.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button