Наука

Австралійські вчені знайшли спосіб подолання алергії і астми назавжди

Алергія — це підвищена чутливість організму до якого-небудь алергену — речовини, що викликає алергію. Людина може страждати від сінної лихоманки (полінозу), викликаної пилком рослин. Багато астматиків мають алергічні реакції на пил або мікроорганізми у вовні чи пір’ї тварин. Буває алергія на яйця чи медикаменти.

Австралійські вчені виявили в організмі людини білок, який пригнічує утворення чужорідних плазматичних клітин, що виробляють шкідливі антитіла, та призводять до безперервної алергії, небезпечної для життя анафілаксії і виснажливих аутоімунних захворювань.

Тепер людство на крок ближче до розв’язання цих проблем абсолютно новим способом, пише Science Alert.

Використовуючи трансгенних мишей і клітини, взяті з мигдалин людини, дослідники виявили докази того, як наш організм може захищатися від проблем, які призводять до таких станів, як астма, харчова алергія і вовчак. Вони виявили білок під назвою нейритин, що виробляється імунними клітинами. Він діє як вбудований антигістамін.

«Існує більше 80 аутоімунних захворювань, при багатьох з них ми знаходимо антитіла, які зв’язуються з нашими власними тканинами і атакують нас, а не націлені на патогени – віруси і бактерії, – пояснила імунолог Паула Гонсалес-Фігероа з Австралійського національного університету (ANU). – Ми виявили, що нейритин пригнічує утворення чужорідних плазматичних клітин, які виробляють шкідливі антитіла ».

Протягом деякого часу ми знали, що регуляторні Т-клітини імунної системи пригнічують самонаправляючі антитіла і імуноглобулін Е (IgE) – антитіла, які викликають вивільнення гістаміну у відповідь на алергію, – але не знали яким чином. Паулі Гонсалес-Фігероа та її команді знадобилося п’ять років, щоб розв’язати цю проблему за допомогою генно-інженерних мишей і вирощених в лабораторії людських клітин.

Під час звичайної реакції людський організм виробляє особливий клас клітин, званий фолікулярним регуляторним T (або Tfr), викачує нейритин, який знижує вироблення IgE (це його антигістамінну дію) і пригнічує інші процеси, які відправляють плазматичні клітини на поверхню.

Миші, які не здатні виробляти нейритин, мали підвищений шанс померти від анафілаксії при ін’єкції альбуміну. Ці миші, генетично виведені з відсутністю продукують нейритин клітин Tfr, виростили популяцію дефектних плазматичних клітин на початку свого життя. Це клітини, які виробили аутоантигени.

Але коли команда лікувала Tfr-дефіцитних мишей шляхом ін’єкції нейритину, у них були вражаючі результати.

«Миші з дефіцитом Tfr, які одержували нейритин, виглядали здоровими», – написали Гонсалес-Фігероа та її колеги в своїй статті пояснюючи, що лікування призвело до зникнення популяції В-клітин.

Команда попереджає, що їм ще належить зрозуміти повний шлях, задіяний в цих імунних механізмах, або вплив нейритину на інші клітинні процеси. Незважаючи на те, що нейритин вивчався в нервовій системі людини протягом тривалого часу, точний спосіб, яким він запускає клітини, не був зрозумілий.

Щоб з’ясувати це, лейкоцити з людської крові й мигдалин були проаналізовані на наявність білка, що дозволило визначити його внутрішню дію. Результати можуть привести до кращого розуміння того, як ми можемо використовувати нейритин в майбутньому для лікування захворювань.

«Це може бути більше, ніж новий препарат. Це може бути абсолютно новий підхід до лікування алергії і аутоімунних захворювань, – сказав співавтор дослідження. – Якщо цей підхід виявиться успішним, нам не потрібно буде виснажувати важливі імунні клітини або послаблювати всю імунну систему; замість цього нам слід тільки застосувати білки, які використовує наш власний організм ».

Якщо вчені мають рацію і нейритин виявиться безпечним, одного разу він може дозволити великій кількості людей, які страждають на алергію й аутоімунні захворювання, назавжди позбутися від них.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button