Земля

Медузи перетворюються в одноклітинних паразитів

Американські вчені з’ясували, що деякі медузи перетворилися в одноклітинних паразитів. Це безпрецедентний випадок еволюції в бік спрощення (з великої тварини в мікроскопічного паразита) змусив біологів переглянути свої уявлення про світ тварин.

812e039789fff9eb3177acae92839ddf

Результати дослідження представлені в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Вчені з Університету Канзасу прослідковували геном паразитів Myxozoa і з’ясували, що ті належать до типу кнідарії (Cnidaria), куди входять медузи, коралові поліпи та анемони.

Myxozoa не тільки скоротили свій розмір з декількох мільйонів до декількох штук клітин (10-20 мікрон в діаметрі), але й зменшили свій геном на 90 відсотків, зробивши його одним із найменших у світі тварин — близько 20 мільйонів базових пар (у звичайних кнідарій— понад 300 мільйонів).


Незважаючи на радикальне спрощення, Myxozoa зберегли найважливішу особливість медуз — нематоцити (жалкі клітини), поряд з необхідними для їх створення генами.

Мікроскопічні медузи змусять біологів переглянути загальноприйняте визначення тварини: у них відсутні багато властивостей, що визначають розвиток організму.

«Наприклад, це нох-гени (визначальні процеси росту та диференціювання в організмі). При цьому Myxozoa безумовно є тваринами, так як їхні предки — медузи (а види визначаються за походженням). Проблема в тому, що тварини зазвичай визначаються як макроскопічні багатоклітинні організми, а Myxozoa не вписується в цю ухвалу», — розповіла головний автор дослідження Пауліна Картрайт (Paulyn Cartwright).

Картрайт також зазначила, що трансформація Myxozoa, при всій своїй унікальності, може виявитися не поодиноким випадком, а досить поширеною (хоч і маловідомою) стратегією еволюції.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть