Всесвіт

Куди зникли уламки після утворення планет земної групи

Двоє дослідників зі Школи дослідження Землі та космосу Університету штату Арізона Тревіс Гебріел і Харрісон Аллен-Саттер зацікавилися, куди зникли кам’яні уламки після формування планет.

Моделювання показало, що великі зіткнення могли перетворити каміння в газ. Газ легше залишає Сонячну систему, практично не залишаючи після себе слідів.

«Люди давно зрозуміли, що для утворення Меркурія, Венери, Землі, Місяця і, можливо, Марса потрібні були численні великі зіткнення», – сказав керівник проєкту Тревіс Гебріель. «Але ми не спостерігаємо тієї величезної кількості уламків навіть в поясі астероїдів – парадокс».

«Після утворення Землі, Місяць також піддалася б бомбардуванню уламками», – стверджують дослідники. «Якби вони були твердими, вони могли б сильно вплинути на раннє формування Місяця, однак, якби в результаті зіткнення уламки взяли газоподібну форму, зіткнення не впливали б на ранній Місяць».

Габріель і Аллен-Саттер сподіваються продовжити дослідження, щоб дізнатися більше не тільки про планети Сонячної системи, але і про планети за її межами. «З’являється все більше свідчень того, що деякі спостереження за допомогою телескопів можуть безпосередньо відображати гігантські уламки ударних об’єктів навколо інших зірок », – сказав Габріель.

Оскільки ми не можемо повернутися назад у часі, щоб спостерігати зіткнення в Сонячній системі, астрофізичні спостереження інших галактик виконують для вчених роль природної лабораторії, в якій можна перевірити і дослідити запропоновану теорію. Іноді за допомогою телескопів можна безпосередньо спостерігати гігантські уламки навколо інших зірок – а значить, можна простежити і їх подальшу долю.

Дослідження опубліковане в Astrophysical Journal Letters.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments