Технології

Кулінарний жир вирішить проблему збирання розливів нафти

Століття XXI неодмінно пройде під девізом «переробки і повторного використання» всього, інакше людство ризикує швидко втопити планету в смітті. Про те, яких висот можна досягти, дотримуючись цієї концепції, показує нова розробка міжнародної команди вчених, які продемонтстрировали, як одне сміття можна використовувати для збирання та утилізації іншого.

Мова йде про полімер, який ляже в основу нового сорбенту для збирання розлитих нафтопродуктів. Полімер складається з наступних компонентів: відпрацьоване кулінарне масло, хлорид натрію і сірка. Перше легко знайти в кухні будь-якого фаст фуду, друге – звичайна сіль, а сірка в надлишку в сірководні, який вважається побічним продуктом при видобутку самої нафти.

Так як масло і сірка гідрофобні, полісульфідний полімер на їх основі ефективно відштовхує молекули води. І якщо пропустити через такий матеріал суміш води і розлиті в ній вуглеводнів, вона розділиться на складові – відбудеться свого роду фільтрація. Залишається тільки додати полімеру форму пористої губки, яка буде вбирати розлиту рідину, віддаючи назовні відносно чисту воду.

Альтернативний спосіб застосування сорбенту у вигляді гранул, які можна розсипати з повітря, нейтралізуючи великі площі розливу нафтопродуктів. У полімеру поки немає власної назви, але на його основі може бути створено новий клас сорбентів. Дешевих, ефективних, і допомагаючих вивести питання переробки та утилізації відходів різних галузей на якісно новий рівень. Саме те, чого потребує світ.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments