Наука

Кинджал Тутанхамона був створений з інопланетного металу

Ні, фараон не спілкувався з інопланетянами. Просто його підданим пощастило виявити "небесний камінь".

Гробницю Тутанхамона виявили ще в 1922 році, але вона досі підносить сюрпризи. Наприклад, останнє дослідження показало, що кинджал фараона зроблений з металу позаземного походження.

Дослідники з Міланського політехнічного університету, Університету Пізи та Каїрського університету використовували рентгенівську флуоресцентну спектроскопію, щоб визначити склад ножа Тутанхамона, не пошкодивши сам предмет. Сталь клинка має високий відсоток нікелю і містить слідові домішки кобальту, фосфору та інших речовин.

Це говорить про те, що сам матеріал, з якого був викуваний артефакт, має позаземне походження. Це склад фрагментів метеорита, знайдених поблизу. Дослідник Даніела Комері розповіла Discovery:

“Фрагменти цього метеорита були виявлені в 2000 році на вапняковому плато в 241 км на захід від Олександрії».

У Стародавньому Єгипті предмети, зроблені з метеоритів, вважалися неймовірно цінними. І справа не тільки в лезах ножів, зроблених з незвичайних матеріалів в гробниці Тутанхамона. Фараон також був знайдений з намистом з плавленого кварцового скарабея, створеного з іншого метеорита, що впав в Лівійській пустелі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button