Наука

Новий рекорд пандемії: сейсмічний шум від людини помітно зменшився

Період затишшя розпочався в кінці січня 2020 року і досяг свого піку з березня по травень. Це було найтриваліше і помітне зменшення зареєстрованих сейсмічних хвиль від людської діяльності в історії.

По всьому світу сейсмометри кожен день вловлюють відгомін землетрусів, гул, викликаний подіями в океані або підземними водами, а також періодичні поштовхи, які сигналізують про наближення виверження вулкана. Сейсмометри також можуть виявляти коливання ґрунту, викликані повсякденною діяльністю людини, такий як рух транспорту, будівництво, паради або футбольні матчі.

Проблема полягає в тому, що часом шум від діяльності людини заглушає тонкий гул, який може говорити про небезпеку. Вчені кажуть, що більш точні уявлення про звуки, які створюють люди, може допомогти у майбутньому виключати їх з даних і звертати увагу на більш серйозні шуми.

Раніше дослідники вже стикалися із затиханням гула від людини. Викликаний людьми гуркіт, як правило, зростає і падає з робочим тижнем і стихає у святкові дні. Однак коли розпочалася епідемія, вчені виявили, що спочатку «замовк» Китай (у січні), а потім «тиша» розповсюдилася по всьому світу. У своєму дослідженні вчені кажуть, що з 268 сейсмічних станцій по всьому світу 185 (69%) показали значне зниження антропогенного шуму.

T. LECOCQ ET AL/SCIENCE 2020
На графіку чітко видно падіння шуму на 50%

Найсильніше скорочення, як і слід було очікувати, відбулося в густонаселених районах. Станції в Шрі-Ланці, наприклад, показали 50% зменшення. Навіть недільні вечори в Центральному парку Нью-Йорка — зазвичай відносно спокійний час для міста — були на 10% тихіше під час обмежень.

Тихий період також показав, наскільки поширений людський сейсмічний шум. Невеликі землетруси, які зазвичай вимагали особливої комп’ютерної обробки для ідентифікації, стало набагато легше виявити. Так сталося з землетрусом магнітудою 5.0 в Мексиці, завдяки 40% зниження людського шуму в регіоні, вчені змогли виявити його без спеціальної обробки.

Час пандемії також допомогло вченим зрозуміти, як глибоко антропогенний шум проникає в землю. Виявилося, що він може «занурюватися» далі, ніж думали фахівці. Команда виявила, що сейсмометр, встановлений на глибині 380 метрів під землею недалеко від Окленда, Нова Зеландія, не тільки реєстрував людську активність, але і помітив, що вона зменшилася вдвічі під час блокувань.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button