Здоров'я

Виявилося, рекомендації лікарів по схудненню неефективні

Сьогодні багато людей мають підвищений індекс маси тіла (ІМТ), і навіть якщо у них ще немає ожиріння, лікарі все одно рекомендують знижувати його до показників норми. Зазвичай фахівці рекомендують “менше їсти, більше рухатися”, але як показують дослідження, це не працює.

В рамках нового дослідження вчені прийшли до висновку, що в більшості випадків лікарі дають пацієнтам поради щодо зниження ваги, які швидше абстрактні, ніж дієві. Вони занадто розпливчасті, щоб бути корисними, і не завжди підтверджуються наукою.

Група експертів з Оксфордського університету в Англії вивчила 159 аудіозаписів консультацій між лікарями загальної практики і їх пацієнтами, у яких ІМТ знаходився в межах, що вважаються «ожирінням». Поверхневі поради були звичайною справою, включаючи рекомендації «трохи змінити свій спосіб життя». Тільки в 20% випадків лікарі давали поради, які насправді могли допомогти домогтися зниження ваги.

Загальні, абстрактні поради звучали так:

  • Менше їжте, більше рухайтеся
  • Просто піднімайтеся по сходах
  • Будьте обережні з тим, що ви їсте
  • Скоротіть споживання вуглеводів
  • Використовуйте додаток для відстеження калорій
  • Виконуйте стільки вправ, скільки дозволять ваші суглоби
  • Приготуйте власне борошно без глютену
“Наш аналіз показує, що клініцисти в більшості випадків не дають ефективних порад, і тому, навіть якби пацієнти дотримувалися порад, вони навряд чи б схудли», — пишуть дослідники у своїй доповіді.

Сьогодні лікарі рідко дають індивідуальні, деталізовані поради по боротьбі із зайвою вагою. Перш за все, лікарі часто мають занадто мало часу, щоб по-справжньому пізнати звички своїх пацієнтів та інші зовнішні фактори, які можуть вплинути на загальне самопочуття. Крім цього, область досліджень постійно розвивається, і може бути непросто йти в ногу з останніми передовими практиками в області профілактики хронічних захворювань. Ще одна причина полягає в тому, що сучасна медицина спрямована на лікування хвороби, а не на профілактику станів.

Безумовно, ожиріння часто може бути причиною хворобливого стану. Лікарі загальної практики рідко будуть детально вивчати ваш випадок, якщо ви набрали вагу не раптово. Тому вчені радять звертатися за допомогою до більш вузьких фахівців. Наприклад, до нутриціологів і фізіотерапевтам.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button