Всесвіт

“Джеймс Вебб” вивчив систему з 7 планет з потенційно населеними світами

Космічний телескоп “Джеймс Вебб” вперше вивчив атмосферу деяких із семи планет розміром із Землю, що обертаються навколо зірки TRAPPIST-1. Ці планети знаходяться в населеній зоні своєї зірки або поруч з нею, а значить на них може існувати рідка вода. Планетологи вважають TRAPPIST-1 ідеальною лабораторією для вивчення того, що робить планети за межами Сонячної системи придатними для життя.

Попередні результати, отримані вченими, поки не дають точної відповіді про склад атмосфер планет, але показують, що потенційно телескоп може це зробити. На науковому симпозіумі вчені представили спостереження за планетами TRAPPIST-1G і TRAPPIST-1B. Перша з них знаходиться в населеній зоні, а друга поруч з нею близько до зірки.

Планети системи TRAPPIST-1 (зверху) і Сонячної системи (знизу). Діаметр орбіт всіх планет першої системи менше, ніж у Меркурія. Потенційно житлова зона виділена зеленим світлом. Зображення: NASA / JPL-Caltech

У серії спостережень вченим вдалося встановити, що ні в однієї з планет немає багатої воднем атмосфери. Така структура фізично дуже велика, а тому її найлегше виявити. Це означає, що у планет можуть бути більш щільні атмосфери, або вони можуть бути відсутні зовсім.

Подальший аналіз буде спрямований на пошук слідів метанової атмосфери або атмосфери, багатої вуглекислим газом. Якщо вони існують, то телескоп зможе знайти їх в найближчі місяці, відзначають вчені.

Ілюстрація семи планет земного типу у зірки TRAPPIST-1. Зображення: NASA / JPL-Caltech / R. Hurt, T. Pyle (IPAC)

Система TRAPPIST-1, розташована за 39 світлових років від нашої планети, являє собою сім планет розміром із Землю, що обертаються навколо однієї відносно холодної зірки. Орбіти всіх планет проходять до зірки ближче, ніж орбіта Меркурія до Сонця, але через властивості зірки на такій відстані формується потенційно населена зона (область, в якій може збережуться рідка вода). У межі населеної зони потрапляють три з семи планет.

Дослідники відзначають, що цей перший аналіз даних телескопа потрібен перш за все, щоб уточнити параметри спостережень. Вони очікують нових відкриттів від майбутніх спостережень. Крім того, вже в наступному році вони обіцяють представити «сімейний портрет» системи TRAPPIST-1 — знімок, на якому будуть видні зірка і всі сім її планет.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button