Технології

Китайська багаторазова ракета здійснила випробувальний стрибок на 12 км

SAST випробувала передову багаторазову ракету, яка досягла 12 км.

Шанхайська академія космічних технологій (SAST) нещодавно здійснила успішне випробування найпередовішої багаторазової ракети в Китаї, обігнавши приватні компанії у цій сфері. Під час стрибкового тесту ракета діаметром 3,8 метра, оснащена трьома двигунами на метані та рідкому кисні, стартувала з космодрому Цзюцюань, досягла висоти 12 кілометрів і потім здійснила контрольований спуск, м’яко приземлившись.

Це випробування, проведене 23 червня, розпочалося приблизно о 13:00 за пекінським часом (9:00 за київським часом). Після досягнення висоти 12 кілометрів центральний двигун ракети скорегував тягу, що забезпечило контрольований спуск. На висоті 50 метрів над землею було розгорнуто чотири посадкові опори, що дозволило ракеті здійснити м’яку посадку на спеціально підготовленому майданчику в пустелі Гобі.

Випробування за технологією вертикального зльоту і посадки (VTVL) дало можливість комплексно перевірити ряд ключових технологій, включаючи міцність конструкції ракети, амортизаційні механізми та високоточну навігацію під час посадки.

SAST, яка є частиною Китайської корпорації аерокосмічної науки і техніки, основного підрядника космічної програми країни, продемонструвала значний прогрес. Це дозволило державному розробнику випередити приватні компанії, які також планують провести аналогічні тести своїх ракет у цьому році. Зокрема, серед конкурентів – пекінський стартап LandSpace, чия ракета Zhuque-2 стала першою у світі ракетою на метановому паливі, яка вийшла на орбіту минулого року. Випробування ракети Zhuque-3 діаметром 3,35 метра з нержавіючої сталі було відкладено через несправність двигуна.

SAST оголосила, що досягнутий прогрес “відкрив шлях до першого польоту багаторазової ракети-носія діаметром 4 метри у 2025 році”. Наступним етапом буде стрибкове випробування на висоті 70 кілометрів.

Повнорозмірна версія ракети буде оснащена сімома двигунами Yunlong, які виробляє провідний стартап Jiuzhou Yunjian зі східної китайської провінції Аньхой. Метанові ракетні двигуни, на відміну від традиційних видів палива, таких як очищений гас, є більш ефективними, легкодоступними та екологічно чистими.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button