Всесвіт

NASA зізналося, що не може захистити Землю від зіткнення з астероїдом

NASA не готове до астероїдної загрози: результати нових навчань

Управління з координації планетарної оборони NASA опублікувало звіт, який підтверджує, що Земля не має необхідної інфраструктури для захисту від астероїдів. Під час навчань із моделювання можливого зіткнення в липні 2038 року було виявлено, що NASA та інші космічні держави не мають чіткого плану дій та відповідних ресурсів. У навчаннях, проведених спільно з іншими американськими агентствами, було змодельовано сценарій, де ймовірність зіткнення з астероїдом 12 липня 2038 року складала 72%. Розмір астероїда міг становити від 60 до 800 метрів, але найбільш імовірно – від 100 до 320 метрів.

by @Ironsky

Навчання показали, що рішення щодо проведення космічних місій у таких ситуаціях залишаються незрозумілими як для США, так і для міжнародної спільноти. Багато учасників не до кінця розуміли роль Групи з планування та консультування космічних місій, підтримуваної ООН, у разі загрози астероїдного удару. Це підкреслює необхідність розробки чіткого протоколу ухвалення рішень для різних сценаріїв планетарної оборони та проведення навчань для його тестування.

До теперішнього моменту був проведений лише один практичний експеримент із запобігання зіткненню астероїда з Землею – місія Double Asteroid Redirection Test (DART). Космічний апарат DART врізався в астероїд Деморфос, щоб змінити його траєкторію. Однак результати місії виявилися неоднозначними, оскільки траєкторія астероїда змінилася не так, як очікували вчені.

Потенційні наслідки зіткнення

Звіт також торкається можливих наслідків зіткнення астероїда із Землею. Оцінка показала, що існує 45% ймовірність, що ніхто не постраждає, 47% – що постраждає понад 1000 осіб, 28% – що постраждає понад 100 тисяч осіб, 8% – що постраждає понад 1 мільйон осіб, і 0,04% – що постраждає понад 10 мільйонів осіб. Зона можливого ураження охоплювала території США, Мексики, Португалії, Іспанії, Алжиру, Тунісу, Лівії, Єгипту та Саудівської Аравії.

NASA рекомендувало міжнародній спільноті розробити протокол ухвалення рішень для різних сценаріїв планетарної оборони та проводити навчання для його тестування. Також необхідно інформувати організації про роль Групи з планування та консультування космічних місій, що може координувати дії різних країн у разі надзвичайної ситуації. Крім того, навчання показали, що підтримання космічної місії, готовності до лиха та комунікації протягом 14 років буде складним завданням через бюджетні цикли, зміни політичного керівництва та інші фактори. Тому NASA наполягає на необхідності періодичних брифінгів і нових навчань для підвищення обізнаності та готовності до загроз астероїдного удару.

Терік Дейлі, керівник відділу планетарної оборони в Лабораторії прикладної фізики Університету Джонса Гопкінса, зазначив, що на найближчі сто років не очікується зіткнення великих астероїдів із Землею. Проте він підкреслив, що існує багато невідомих астероїдів, які можуть спричинити регіональні руйнування, і до цієї загрози також ніхто не готовий


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button