Технології

Знайдено спосіб безпечно працювати із квантовими обчисленнями з дому

Дослідники продемонстрували можливість зберегти захищеність та конфіденційність даних при підключенні до квантового комп’ютера за звичайною оптоволоконною мережею.

Дослідники з Оксфордського університету розробили інноваційний метод, який дозволяє мільйонам користувачів отримати доступ до квантових обчислень, не виходячи з дому. Згідно прес-релізу університету, технологія «сліпих квантових обчислень» працює на базі наявних оптоволоконних систем та забезпечує безпечний зв’язок пристроїв.

Технологічні компанії, у тому числі Google, Amazon та IBM, створюють великі системи квантових обчислень. Але вони зазвичай відрізняються величезним розміром і вимагають для роботи наднизьких температур, що робить їх недоступними для користувачів сучасних обчислювальних систем, які зазвичай знаходяться в будинках і офісах.

Дослідники використовували сліпі квантові обчислення для з’єднання двох окремих об’єктів квантових обчислень. Система підключається через оптоволоконну мережу та з’єднує сервер квантових обчислень із незалежним комп’ютером, який має до нього віддалений доступ. Незалежний комп’ютер є простим пристроєм, здатним виявляти фотони або легкі частинки.

Кожне обчислення у системі сліпих квантових обчислень вимагає поправки, яка має бути застосована до наступних обчислень. Для реалізації цієї конструкції дослідники використовували унікальну комбінацію фотонів та квантової пам’яті. Ця корекція повинна застосовуватися в режимі реального часу, щоб відповідати алгоритму системи, що становить.

Використовуючи сліпі квантові обчислення, клієнти можуть отримати доступ до віддалених квантових комп’ютерів для обробки конфіденційних даних за допомогою секретних алгоритмів і навіть перевірки правильності результатів, не розкриваючи жодної корисної інформації, – говорить Пітер Дрмота, співавтор дослідження

Дослідження зрештою призведе до розробки комерційних пристроїв, які можна буде підключати до ноутбуків та захищати дані, коли люди отримують доступ до хмарних служб квантових обчислень із дому, додають вчені. Докладно технологію описано у статті, опублікованою у журналі Physical Review Letters.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button