Технології

Китай створює телескоп, який буде конкурувати з “Джеймсом Веббом”

Китай розкрив амбітні плани зі створення найбільшого в Азії оптичного телескопа.

Представники Пекінського університету поділилися планами з будівництва сегментованого телескопа з розширювальною апертурою. Проект англійською мовою називається Expanding Aperture Segmented Telescope (EAST) і, згідно із заявою, «поліпшить спостережні можливості Китаю в області оптичної астрономії». Шестиметрову апертуру нового телескопа побудують до 2024 року, а дзеркало збільшать до 8 метрів до 2030 року.

Якщо все піде за планом, об’єкт стане першим оптичним телескопом світового класу в східній півкулі, який буде конкурувати з об’єктами такого плану в Західній півкулі.

EAST побудують на горі Сайшітен недалеко від міста Ленху в провінції Цинхай на Тибетському плато на висоті близько 4 200 м. У складі телескопа буде 18 шестикутних дзеркальних сегментів, як у «Джеймса Вебба» НАСА. Діаметр дзеркала складе близько 6 метрів.

На другому етапі проекту навколо до телескопа додадуть кільце з ще 18 шестикутних сегментів і до 2030 року його діаметр виросте до 8 метрів. Передбачається, що вартість проекту складе від 500 до 600 млн юанів ($69-84 млн).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button