Всесвіт

Китайські астрономи відкрили комету, що наближається до Землі раз в 30 000 років

Очікується, що комету C/2023 A3 (Tsuchinshan-ATLAS) буде видно неозброєним поглядом при максимальному зближенні восени 2024 року.

Центр малих планет Міжнародного астрономічного союзу підтвердив виявлення нової довгоперіодичної комети. Об’єкт, який спостерігали астрономи з обсерваторії “Цзицзіньшань” (Пурпурна гора) в січні 2023 року, рухається у напрямку до Сонця.

Комета C/2023 A3 отримала назву Tsuchinshan-ATLAS на честь двох обсерваторій «Цзицзіньшань» в Китаї і системи попередження про астероїди ATLAS, пов’язаних з її відкриттям. Про новий об’єкт, що вимагає підтвердження, ще на початку січня повідомили Китайські астрономи, але оскільки він більше не спостерігався, до кінця цього місяця його видалили зі списку потенційних об’єктів для дослідження.

Пізніше астрономи звернули увагу на раніше невідомий об’єкт, виявлений системою ATLAS на зображеннях, зроблених 22 лютого обсерваторією в ПАР. Аналіз орбіти показав, що це той самий об’єкт, який раніше спостерігали китайські астрономи. На момент спостереження C/2023 A3 знаходився приблизно в 7,3 а.о. від Сонця.

Приблизні параметри орбіти C/2023 A3 і планет Сонячної системи. Зображення: CSS, D. Rankin

Попередній аналіз параметрів показують, що C/2023 A3 — довгоперіодична комета, яка наближається до Сонця приблизно раз на 30 000 років. Зараз вона повільно наближається до зірки, стаючи яскравішою.

За попередніми розрахунками, комета досягне зоряної величини 0,3 в жовтні 2024 року. Це набагато яскравіше, ніж максимальна величина зеленої «різдвяної» комети, що спостерігалася на початку цього року. Ця оцінка – попередня і може змінюватися, оскільки зміна світності залежить від багатьох факторів, які неможливо точно передбачити.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button