Поради

Ландшафтний дизайн: види альпінаріїв

Історія своєрідних квітників, званих альпінаріями, налічує кілька тисяч років. Вперше вони з’явилися в Японії – країні з особливими поняттями про красу, релігію і про зв’язок людини з природою. Через кілька століть подібні квітники з’явилися і в Європі. А відповідні для цього рослини європейці шукали в горах. Альпійський гірський хребет в Європі і дав назву сучасним альпійським гіркам.

дачный ландшафт

Ідеєю створення альпінарію на своїй дачній ділянці сьогодні захоплює все більше людей. Багато воліють при цьому звертатися до професіоналів, хоча зробити такий квітник можна і самостійно.

Різновидів альпінаріїв багато. Іноді навіть важко визначитися з його видом – настільки цікаво в ньому скомпоновані своєрідні риси окремих груп альпійських гірок.

альпийская горка

Гірський схил

Такі гірки встановлюються, як правило, на наявні на ділянці природні височини (наприклад, на невеликих пагорбках). Зовні вони імітують природний гірський насип – великі і середні камені розташовуються в хаотичному порядку. Висаджуються на них тільки низькорослі хвойні дерева – карликові сосни та ялиці. Великі дерева для оформлення таких гірок не підходять. А якщо між кущами посадити папороті, альпійська гірка буде виглядати ще більш чарівною.

Альпійський луг

Цей квітник виглядає як невеликий зелений луг, який плавно підходить до кам’янистого схилу гори. Для оформлення такого квітника використовуються шовковисті трави і рослини гірських місцевостей, між якими висаджуються різнокольорові фіалки, незабудки, декоративне цибулиння різних забарвлень, примули, рожеві ломикамені або золотисто-жовті жовтці.

Альпінарії зі струмком

Якщо на території ділянки є природний струмок, створена біля нього альпійська гірка буде виглядати дуже красиво. Але для створення такого оригінального квітника потрібно буде попрацювати:

• Спочатку дно струмка оформляється округлим камінням.

• На його березі розташовуються великі камені і висаджуються вологолюбні рослини (наприклад, папороть або бадан). Оформляючи берег квітами і рослинами, бажано розміщати їх так, як вони розташовуються в природі.

• Якщо є бажання, то струмок можна перетворити на невеликий порожистий каскад.

Болітце

Багато садівників дуже засмучуються, якщо виявляють на дачі болотисту ділянку. Вони намагаються усіма способами її осушити. Але якщо подивитися на це з іншого боку, подібний недолік місцевості можна перетворити в її перевагу, використовуючи методи ландшафтного дизайну. Як це зробити:

• У центрі заболоченої ділянки викопати неглибоку яму, а її дно викласти камінням, піском і галькою.

• З часом цей котлован наповниться водою і стане ставом.

• Його берег потрібно буде прикрасити округлим і кутастим камінням різного розміру, оригінальними корчами і рослинами, що ростуть у природному середовищі на болотах.

• Сам ставок при цьому прикрашається болотними рослинами (коріння таких квітів знаходяться в ґрунті, а їх квіти і листя плавають на поверхні води).

альпийская горка своими руками

Натхнення: www.kakprosto.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button