Фото

Літнє сонячне гало в Бразилії

В кінці лютого температура в місті Флоріанополіс в Бразилії перевищила 32 градуси Цельсія, що зазвичай властиве для теплих літніх днів у регіоні. Тим не менш, коли Крістіано Андухар глянув угору зі сходів міського собору, він побачив явні ознаки замерзання повітря.

«Навколо сонця було два красивих крижаних гало, — говорить він. — Люди на тротуарі зупинялися і показували на них пальцем».

На фотографії, яку зробив Андухар, велике кільце навколо сонця — поширене 22-градусне гало, яке створене за рахунок сонячного світла, сяючого через шестикутні крижані кристали в перистих хмарах. Пливучі на висоті майже 10 км хмари замерзають, незважаючи на високу температуру на вулицях Флоріанополіса.

Летнее солнечное гало в Бразилии

Прямо під 22-градусним гало камера Андухара зафіксувала дуже яскраву смугу світла під назвою округло-горизонтальна дуга, яку також створюють крижані кристали в хмарах. Літо — сезон утворення округло-горизонтальних дуг, так як вони з’являються, тільки коли сонце високо в небі — більш ніж на 58 градусів вище горизонту. Величезний розмір дуги і чисті спектральні кольори роблять феномен одним з найкрасивіших крижаних гало.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button