Фото

7 лютих тварин, які здатні постояти за себе

Тварини, які здатні захистити себе.

Вінець еволюції, цар природи, мудрий господар – так називає себе людина. Але чи так це насправді. Пташка, що надокучила, здатна виділяти інформацію, акула атакує тільки з сонячної сторони, а ведмідь і сам не проти пополювати на мисливця і в процесі цілком здатний перехитрити людину. У нашому огляді 10 фактів, які дають зрозуміти, що Homo sapiens і сьогодні доводиться боротися за виживання.

1. Акула використовує сонце для полювання

Біла акула.

З 1580 року відомі 2700 випадків нападу акул на людину, а 500 з них закінчилися для людини фатально. Шансів просто потонути набагато більше, ніж зустріти акулу-людожера. Тим не менш, нестача водних ресурсів змушують цих динозаврів не тільки уважніше придивлятися до людей, але і до своїх родичів. Вісім рядів зубів здатних розвивати зусилля до 1,6 тонн.

Сучасні дослідження показали, що великі білі акули, безсумнівно, володіють розвиненим інтелектом. Вони можуть полювати як поодинці так і зграєю, змінюючи тактику полювання в залежності від часу доби, погодних умов та розміру жертви.

Подібно льотчикам-винищувачам акули використовують Сонце. Захід на жертву з боку сонця зменшує видимість відблисків на тілі акули і зводить нанівець ефект брижі на поверхні води, «підсвічуючи» жертву. Якщо є хоча б найменша ймовірність появи, під час купання людей, білих акул, необхідно пам’ятати про те, що сонце і мілководдя повинні знаходитися за спиною.

2. Сом – мисливець на голубів

Сом – мисливець на голубів

Забудемо на час, милих акваріумних сомиків. Нехай вони продовжують дрімати на дні і ворушити вусищами розважаючи діточок. Розмір сомів варіюється від півтора сантиметрів до чотирьох метрів, а вага може досягати 300 кг. В будь-якому випадку соми в 1,5 і 2,5 центнера для середньо-дніпровського водного басейну не така вже й велика рідкість. На щастя, сом не полює на людей…поки що. Але ось потягти на дно дитину йому цілком під силу.

Ця рибка «нічний мисливець» тому випадки загибелі дітей вкрай рідкісні. А от птахів Silurus glanis вже розсмакували. Близькість берега, міст і мілина річки Тарн (захід Франції) дозволили зняти унікальне відео полювання європейського сома. Нічого не підозрюючі голуби підходять до води, де в засідці вже причаївся сом. Технологія атаки сома на 100% «вкрадена» у алігаторів. Кидок захоплення і на глибину. Спостереження за «голубиним полюванням» показали що сом не бачить голубів, а розрізняє лише брижі які вони створюють при русі. Нерухомо стоячого голуба абсолютно не цікавлять сомів. Трохи статистики – з 54 спроб пообідати 15 увінчалися успіхом.

3. Ведмеді-сталкери

Ведмеді-сталкери.

Один з найпоширеніших міфів про ведмедів свідчить: якщо ведмідь нападе на людину, а людина прикинеться мертвою, то ведмідь повинен втратити до неї всілякий інтерес. Шкода, що ведмеді безграмотні, всеїдні і, на жаль, нічого про цю легенду не знають. Найкраще що може зробити людина в сутичці з ведмедем це уникнути самої сутички або сховатися в недоступному для звіра місці. Можливі варіанти «відлякати» і «відволікти», у першому випадку вся надія на акторські здібності потенційної жертви і недосвідченість хижака, у другому розрахунок на те, що мишко більше цікавий ніж голодний.

Полювання голодного ведмедя не завжди веде до відкритого нападу. Тихо і непомітно він може переслідувати здобич годинами і лише у фіналі зробити блискавичний ривок, з завершальним ударом лапою і захопленням потужними щелепами притиснути жертву до землі. Будь-яка з цих дій стрімка і смертельна. Багато хто не встигає злякатися …Можливо неподалік голодний ведмідь? Точно не покидайте будинок без зброї і поодинці.

5. Павук-стрибун

Павук-стрибун

Арахнофобія (боязнь павуків) швидше захисний механізм, ніж просто страх. На сьогоднішній день в світі налічується більше 48.000 видів павуків, у всій чесній компанії лише один вегетаріанець, інші окрім того ще й отруйні. Пов’язано це з особливостями прийому їжі. Спіймавши здобич, павук вбиває її отрутою і впорскує в неї травні соки. Після закінчення певного часу (зазвичай декількох годин) павук висмоктує живильний розчин, що утворився.

Найбільш отруйним є бразильський мандруючий павук. Досягаючи розміру 18 см в довжину за допомогою міліграма своєї отрути він цілком справляється з умертвінням миші. Павук-стрибун не може похвалитися ні отрутою, ні розміром зате сміливо може претендувати на звання найбільш хитрого і премію за спритність. Оскільки з’їсти бідолаху норовить кожен зустрічний-поперечний він найняв охоронців з лав найлютіших ворогів це ткацькі мурахи. Павук-стрибун навчився облаштовувати життєво важливий простір прямо над мурашником. Живучі по сусідству родичі-канібали виправдано побоюються мурах. Важко уявити собі «відпочинок» стрибуна… прайд левів знизу захищає від зграї вовків зверху.

5. Коралова змія

Коралова змія

Науці відомо більше шестисот видів отруйних змій, що мешкають по всій Землі за винятком Крайньої Півночі і Півдня. Шанс зустрітися зі змією має практично кожна людина. Сам укус не завжди помітний, тому важливо знати основні симптоми.

В залежності від того яка змія «подарувала» отруту в симптоматиці можуть переважати запаморочення, непритомний стан, оніміння кінцівок і(або) місця укусу, різке падіння зору та(або) відсутність периферійного зору. При будь-яких обставин необхідно терміново надати першу медичну допомогу і доставити потерпілого до лікаря.

Не дивлячись на високий рівень, досягнутий на сьогоднішній день наукою в області токсикології, отрута коралової змії поставила вчених в скрутне становище за її незвичайний ефект: вона викликає судоми.

Досліджуючи токсин у 2015 році вченим все ж таки вдалося зрозуміти, як він працює. На даний момент ведеться активна робота по створенню лікарських препаратів на базі протиотрути. Новий препарат зможе допомогти в лікуванні хворих, що страждають нападами епілепсії і хворобою Альцгеймера. Велике спасибі мила змійка!

6. Летючі миші

Кажани.

Останнім часом спостерігається дивна тенденція гламуризаії Microchiroptera (летюча миша). «Дракула», «Інтерв’ю з вампіром», «Сага Сутінки» і звичайно ж нав’язуваний похмурою модою образ жінки-вамп. Почнемо з того що кажани діляться на три великих групи це вампіри які живляться кров’ю хребетних — птахів і ссавців, вегетаріанці вони харчуються, подібно криланам, фруктами, ягодами, нектаром, пилком, горіхами і великі кажани (наприклад, вечірниця гігантська) можуть харчуватися птахами, ящірками та жабами, іноді — рибою, також відомі кажани, полюють на інші види рукокрилих.

Детальніше зупинимося на вампірах. Вони п’ють кров і є природним резервуаром сказу і всіх геммо-вірусів включаючи віруси Марбурга і Ебола. 100% нічні мисливці-тихушники спритно і безболісно роблять мікро розріз після чого злизують ( не висмоктують) кров. Воліють корів, коней і свиней. З людиною зв’язуються вкрай рідко.

У 2005 році вивчаючи Microchiroptera на генетичному рівні вчені з подивом виявили численні збіги з конем. Мабуть заради жарту і науки була створена спеціальна бігова доріжка по якій вампір міг пересуватися лише на чотирьох кінцівках. Яке ж було здивування дослідників, коли тварина спробувала встати на диби, а після зірвавшись з місця в галоп розвинула швидкість 7 км в годину… Ймовірність побачити літаючого коня з іклами і спраглого людської не всім би сподобалася…

7. Скорпіон

Скорпіон: маленьке тварина – велика небезпека.

Незважаючи на погану репутацію і загрозливий вигляд скорпіони взагалі не цікавляться людьми. Швидше навпаки. По-перше, скорпіони найдавніший загін серед наземних членистоногих, по-друге, з точки зору людини, яка не знайома з першим пунктом, скорпіон – містичне, загадкове створіння можливо з «іншого світу» з яким терміново і невідкладно необхідно провести якийсь екстремальний ритуал. Втім, про це трохи пізніше, а з реального світу є інформація про те що на 1750 видів Scorpiones небезпеку для людини становлять лише 25. В арсеналі у скорпіонів є два основних виду отрути.

Перша може вбити або паралізувати безхребетне, але для людини вона не більш небезпечна, ніж укус оси. Друга може бути смертельною — вона паралізує мозок, нерви серця і грудні м’язи, ця отрута може викликати розкоординацію рухів, слиновиділення, блювоту. Місце ураження набрякає, червоніє, свербить, болить.

Приємно радує той факт що існує дуже простий спосіб визначення того, наскільки конкретна особа «конкретно» отруйна. У сильно отруйного скорпіона клешні виглядають маленькими порівняно з величезним жалом на хвості; у слабо отруйного — величезні клешні і порівняно маленьке жало

Тепер обіцяна історія про ритуали. Група молодих дослідників вирішила з’ясувати, як працює механізм прийняття рішення «відступ-атака» і які фактори впливають на прийняття рішення «атака з отрутою – атака без отрути». Як слід не розібравшись з пунктом №1 переступили до пункту №2 . Перший член групи – записував, другий – (імітуючи додатковий дратівливий чинник) дув з відстані 20 см членистоногому в прямо в головогруди, ну а третій тримав павукоподібну за метасому (початок хвостика). Барабанний дріб. 1,5 секунди, 2є вкушених, одна криклива і втеча переможця. Висновок: Остерігайтеся скорпіонів! За ними досвід виживання і більш складних умовах.

8. Бджоли-інквізитори

Бджоли-інквізитори

Бджоли, як правило, не проявляють агресії по відношенню до людей. Існує близько 21 тисячі видів бджіл їх можна виявити на всіх континентах крім Антарктиди. Бджоли пристосувалися харчуватися нектаром і пилком, використовуючи нектар головним чином як джерело енергії, а пилок для отримання білків та інших поживних речовин. Люди, як правило, побоюються бджіл через їх велику швидкість і можливість бути вкушеними. В іншому бджолам і самим є кого боятися. Це гігантський азіатський шершень Vespa mandarinia, він досягає 55мм в довжину і розвиває швидкість до 25 км/год проти 18 бджолиних.

Для харчування своїх личинок шершні ловлять мух, бджіл, дрібних ос. Дорослі ж комахи живляться речовинами, що містять велику кількість цукру: соки фруктів, нектари і звичайно ж мед. Саме з цією метою шершні нападають на помешкання бджіл. Гігант в змозі знищити до 40 бджіл протягом однієї хвилини. Невелика група цих вбивць може залишити тисячі мертвих тілець на полі бою, знищивши цілий рій менш ніж за годину. Колективне напад шершнів – жах для будь-якого роя.

Однак, подібно багатьом іншим громадським комахам, бджоли здатні мобілізуватися і цілим роєм контратакувати ворога. У зв’язку з явною фізичною перевагою шершня бджоли застосовують тактичний прийом «гарячий м’яч». Утворюючи навколо шершня сферу перекривають доступ повітря завдяки чому піднімають температуру в середині сфери до 47 градусів. Медоноси просто варять нещадного вбивцю живцем, при мінімальних втратах зі свого боку.

Натхнення: www.ecobyt.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button