Екологія

Люди набирають зайву вагу через брудне повітря в місті

Якщо ви живете у великому місті з безліччю заводів і автомобілів, знайте, що ви дихаєте брудним повітрям. Кожен раз, прогулюючись вулицями, ви вдихаєте такі небезпечні для нашого організму хімічні сполуки, як озон і двоокис азоту. Вченим вже було відомо, що вони негативно впливають на наші легені і навіть на психічне здоров’я, але нещодавно з’ясувалося, що брудне повітря може стати причиною ожиріння і навіть розвитку цукрового діабету. А все тому, що вдихувані нами хімічні речовини знищують бактерії, які живуть всередині нашого кишечника і допомагають нашому організму правильно працювати. Це вже не просто припущення, а факт, який нещодавно був доведений американськими вченими.

Люди набирают лишний вес из-за грязного воздуха в городе

Брудне повітря вбиває бактерій, які живуть в нашому кишечнику

Про проведене ними дослідженні і зроблене відкриття було написано в науковому журналі International Environment. Щоб з’ясувати, як брудне повітря впливає на роботу травної системи людини, вчені вивчили різноманітність кишкових бактерій 101 жителя американського штату Каліфорнія. Також дослідники вивчили ступінь забруднення повітря в регіонах, в яких проживали добровольці. Всі вони жили в південній частині штату, яка славиться сонячною погодою та гарним краєвидом на Тихий океан. Незважаючи на всю красу, повітря на цій території виявилося наповнене озоном, який і вважається головним ворогом кишкових бактерій.

Чим шкідливе брудне повітря?

Порівнявши стан кишкових бактерій добровольців і рівень концентрації озону в повітрі, вчені з’ясували, що брудне повітря знищує близько 128 видів необхідних нашому організму мікроорганізмів. Більшість з них бере участь у виробленні інсуліну, тому відтепер вважається, що брудне повітря може спровокувати розвиток цукрового діабету. Якщо людина вдихає велику кількість озону протягом 24 годин, в її кишечнику починають розмножуватися бактерії види Bacteroides caecimuris, які провокують набір зайвої ваги.

Люди набирают лишний вес из-за грязного воздуха в городе

Бактероїди становлять чи не половину мікробіома людського кишечника, але у великій кількості вони провокують розвиток небезпечних захворювань

В принципі, результати дослідження не особливо здивували вчених. Шкідливість міського повітря це загальновідомий факт і на цей час дослідникам залишається тільки вивчати, як саме шкідливі сполуки відбиваються на людському організмі. Представники деяких лікарень раніше вже повідомляли, що люди скаржаться на проблеми з травленням у дні, коли концентрація шкідливих речовин в повітрі особливо висока. Тепер це не просто спостереження, а науково доведений факт.

Де знайти чисте повітря?

Якщо ви хочете хоча б трохи знизити негативний вплив міського повітря, вам варто частіше виїжджати за місто. Як правило, в місцях відсутності заводів і великої кількості машин повітря набагато чистіше і здатне дати нашому організму відпочити від шкідливих речовин. Тільки кожному важливо зрозуміти, що виїжджаючи на природу необхідно подбати про її чистоту і не залишати за собою сміття. В ідеалі, вже в травні можна буде влаштовувати піші прогулянки в лісі або вирушати на природу на велосипеді. Головне в кінці весни захистити себе від кліщів, а в цьому році також ретельно стежити за коронавірусом.

Натхнення: hi-news.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть