Екологія

Основні джерела метану виявлені з повітря

Завдяки методу дистанційного зондування з літака вчені визначили, звідки виходить найбільша кількість метану, що забруднює атмосферу, а надлишок призводить до глобального потепління.

Вченим вдалося виявити вогнища вихідного газу, які чітко видно на зроблених з літаків знімках. Головним джерелом метану стали звалища та полігони ТПВ. На другому місці за ступенем забруднення атмосфери парниковими газами виявилися нафтопереробні заводи, а на третьому — корівники.

Дослідивши територію американського штату Каліфорнія, вчені підрахували, що до половини всього метану, який викидається в повітря, виходить з 564 точкових джерел та об’єктів інфраструктури менше десяти метрів в поперечнику. Звалища та полігони ТПВ, у тому числі закриті, виділяють 41% від виявленого газу. Нафтопереробні заводи (разом з їх трубопроводами), і молочні ферми — на 26%. На частку інших об’єктів доводиться решта 7% викидів.

Основные источники метана обнаружены с воздуха
Карта однієї з ділянок досліджуваної місцевості 

Для дослідження використовувався інфрачервоний спектрометр. Всього на наявність метанових шлейфів перевірено 271 000 об’єктів штату. В результаті були створені докладні карти високого дозволу метанових шлейфів.

Знаючи, де знаходяться джерела викиду метану, влада може видати приписи для їх усунення власникам об’єктів. Отже, повітря в Каліфорнії найближчим часом має стати трохи чистіше. Як швидко дана технологія оцінки викидів метану добереться до інших країн — поки невідомо.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments