Екологія

Кліматичні зміни знищать нашу цивілізацію

На думку астрофізика Адама Франка з Рочестерського університету в Нью-Йорку, є висока ймовірність того, що кліматичні зміни вже вбили інопланетян, а нас може очікувати схожа доля.

Використовуючи математичні моделі, засновані на вивченні падіння цивілізацій на Землі, Франк і його колеги провели симуляцію того, як різні інопланетні цивілізації можуть виникати і зникати, якщо б вони перетворювали обмежені ресурси планети в енергію.

Так, три з чотирьох активно використовуючих енергію цивілізацій закінчилися апокаліпсисом, а цивілізація з четвертим сценарієм розвитку залишилася існувати тільки завдяки тому, що вчасно усвідомила, що вона робить з планетою, і зупинила цей процес.

На думку Франка, почати моделювання апокаліпсису найкраще з прикладу Острова Пасхи, чиє населення, згідно багатьом джерелам, вичерпала всі свої ресурси, що призвело до голоду і падіння цивілізації.

Використовуючи моделі падіння цивілізації Острова Пасхи, команда виявила чотири можливих результати для гіпотетичних інопланетних цивілізацій, схожим чином обмежені природними ресурсами.

Чотири сценарії для цивілізацій. Чорна лінія означає траєкторію населення, а червона — траєкторію стану планети. Фото: Майкл Осадсів / Рочестерський університет

Перший сценарій — населення стрімко збільшується за короткий час, так само як і температура, через занадто активне використання енергії і виділення парникових газів. У підсумку населення повертається приблизно до тієї ж чисельності, з якої все починалося.

Другий сценарій — раціональне використання ресурсів. У цьому випадку і населення, і температура різко зростають, але цивілізація швидко усвідомлює проблему і переходить до сталого розвитку, як, наприклад, використання енергії сонця. Цивілізація буде врятована!

Третій і четвертий сценарій — крах. І населення, і температура значно зростають за короткий час. Але в цей раз при виснаженні ресурсів виживших немає. Навіть коли цивілізація усвідомлює, наскільки сильну вона приносить шкоду навколишньому середовищу, вже занадто пізно. Можливо, спочатку населення знизиться трохи, але потім все одно опуститься стрімко до нуля.

Різниця між майбутнім з розумним використанням ресурсів і смертельним крахом полягала лише в тому, як швидко цивілізація усвідомила наслідки свого впливу на природу і як швидко вони вжили необхідних заходів. Франк дуже сподівається, що публікація результатів дослідження його команди зможе мотивувати багатьох людей більш серйозно поставитися до проблеми глобального потепління.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button