Наука

Люди, що вмирають бачать своїх рідних і близьких «на тій стороні»

Американські вчені провели незвичайне дослідження, покликане встановити, що відчувають присмертні люди. Виявилося, що вони бачать своїх рідних і близьких «на тій стороні» незадовго до власної смерті, і реагують на це по-різному.

Вчені відзначають, ця тема викликає багато суперечок у наукових колах і у цього є кілька причин. По-перше, це питання дуже складно вивчити, по-друге, дуже часто на сприйняття людей і дослідників втручаються пояснення, пов’язані з надприродними силами і процесами, що тільки погіршує ситуацію, роблячи її ще менш зрозумілою. Група вчених з Північно-Західного університету вирішила виправити цю помилку і стати піонерами у вивченні бачень присмертних людей.

Їх дослідження тривало 15 років і в ньому взяли участь понад 14 тисяч невиліковно хворих пацієнтів. Вчені уважно документували всі реакції та думки цих людей в останні дні їх життя. Виявилося, що сновидіння дуже часто переносили їх «на той бік», де вони зустрічалися зі своїми вже загиблими родичами і близькими. Подібні видіння відрізнялися залежно від пацієнта. 72% опитаних регулярно бачили своїх померлих близьких, 59% — подорожували по своїм снам разом з ними, 29% просто мріяли про життя, а 28% описали свій досвід як «значний, але інший».

Лікар Керр, директор хоспісу Буффало, відомий своїм скептичним ставленням до подібних питань. Незважаючи на це, він заявив про те, що дослідження вчених заслуговує уваги і проведено якісно.

Кнопка «Наверх»