Здоров'я

Малорухливий спосіб життя уповільнює метаболізм

Малорухливий спосіб життя уповільнює процес метаболізму, до такого висновку прийшли вчені у своєму найновішому дослідженні. Як виявилося, для тих, хто веде сидячий спосіб життя, навіть ходьба або активні заняття щодня протягом 30-60 хвилин не є достатніми. Відомо, уповільнений обмін речовин не відноситься до числа індивідуальних особливостей організму, на які неможливо вплинути.

foto_cikavosti_09.07.2014-04-04

Вчені з Державного університету Канзасу з’ясували, що навіть звичайне стояння на ногах протягом дня замість багатогодинного сидіння може поліпшити здоров’я і якість життя, в той же час зменшити ризик таких хронічних захворювань, як серцево-судинні захворювання, кардіоваскулярні хвороби, рак грудей і кишечника, діабет, інсульт.

Читайте також: Як впливає сидячий спосіб життя на здоров’я дітей

У ході дослідження вчені вивчали вибірку з 194545 чоловіків і жінок у віці від 45 до 106 років, які брали участь в одному з найбільших австралійських досліджень здоров’я і старіння.

“Отримані нами дані свідчать про те, що люди повинні не тільки бути більш активними фізично, наприклад, гуляти або займатися помірними фізичними навантаженнями, але також їм необхідно знизити кількість часу, проведеного сидячи”, – зазначає доктор Річард Розенкрац (Richard Rosenkraz), провідний автор роботи. “Доведено, що зменшення сидячого часу і збільшення фізичної активності веде до зниження ризику хронічних захворювань”, – додає доктор Сара Розенкрац (Sara Rosenkraz), співавтор дослідження.

В сучасному світі люди проводять більшу частину дня в сидячому положенні, виділяючи на фізичну активність лише 30-60 хвилин в день. Тим не менш, перерви на те, щоб встати або почати рухатися можуть поліпшити ситуацію.

Читайте також: Вчені: Використання планшетів і смартфонів призводить до набору ваги

Результати дослідження продемонстрували, що тривале сидіння з обмеженою кількістю м’язових скорочень виводить з процесів молекулу ліпопротеїну ліпази, яка допомагає використовувати жир і тригліцериди для отримання енергії. Таким чином, сидіння протягом довгого часу припиняє стимуляцію метаболізму протягом дня.

“Дійсно, у активних людей обмінні процеси проходять швидше, оскільки організм знаходиться в русі або змушений регулярно спалювати калорії тим або іншим чином. Якщо ж не давати тілу навантаження, метаболізм сповільнюється. Навіть 20 хвилин спокою здатні істотно сповільнити обмін речовин”, – коментує доктор Річард Розенкрац.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button