Здоров'я

Дефіцит вітаміну D збільшує ризик передчасної смерті в 3 рази

Австрійські вчені встановили, чим для людини загрожує дефіцит вітаміну D. Він збільшує ризик передчасної смерті в 3 рази, особливо сильно цей вплив проявляється у віці 45-60 років.

У ході дослідження вчені проаналізували 78,5 тисячі осіб в період з 1991 по 2011 рік. Фахівці вивчили у цих людей вміст вітаміну D та причини їх смерті. Середній вік людей становив 51 рік. Виявилося, що недолік цієї сполуки згубно позначається на всьому організмі людини.

При вмісті вітаміну D на рівні близько 10 нмоль/л – ризик передчасної смерті підвищується в 3 рази. Вчені також встановили, що у віці 45-60 років цей недолік призводить до серйозних проблем. У такому разі ймовірність померти збільшується в 4,4 рази. Якщо ж вміст цього корисного з’єднання перевищує 90 нмоль/л – то ризик смерті зменшується на 30-40%. У віці 45-60 років цей показник збільшується, а вже після 75 років – не має ніякого значення.

Дефіцит вітаміну D провокує розвиток у людини діабету, здатного призвести до смерті. Підвищення ймовірності такого результату складає 40%. Також зафіксовано збільшення шансів померти від різних серцево-судинних захворювань.

На завершення вчені відзначили, що не помітили ніяких побічних ефектів від надмірного вмісту вітаміну D в організмі людини, хоча заведено вважати, що показник вище 100 нмоль/л є небезпечним.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button