Всесвіт

Марс став млявим через атмосферні процеси, а не тільки під впливом Сонця

Автори нової роботи з’ясували, які атмосферні умови вплинули на зневоднення Марса.

Сьогодні найпопулярнішою теорією про те, як з Марса зникла вода, є вплив Сонця. Йдеться про сонячне випромінювання — воно вплинуло на воду, розділило молекули водню і кисню. У підсумку всю рідину витіснило в космічний простір. Цей процес відбувався протягом мільярдів років, в результаті Марс став безплідною і сухою планетою.

З іншого боку, цей процес міг бути не на стільки простим. Автори нової роботи вважають, що на це вплинули пилові бурі, гравітаційні хвилі і конвекційні течії.

Відзначається, що зонди, які зараз досліджують Марс, показали, що витік молекул води в космос триває — це явище, яке активно відбувається в період пилових бур.

Вчений-планетолог Ердал Їгіт з Університету Джорджа Мейсона заявив, що вода з Марса могла потрапити у верхні шари атмосфери, де її б розірвало на частини, перш ніж викинуло в космос. Ці дані свідчать про те, що на Марсі в нижніх шарах атмосфери відбувалися процеси, через які вода потрапила у верхні шари атмосфери.

Їгіт вважає, що це сталося через сукупність факторів – через конвекційні течії, пилові бурі або гравітаційні хвилі. Підсумовуючи, він зазначив, що, ймовірно, гравітаційні хвилі, що поширюються вгору, могли зіграти певну роль у виштовхуванні води.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments