Всесвіт

Марс викидає пил для зодіакального світла (відео)

Команда астрономів припустила, що Марс, а не астероїди або комети, викидає в міжпланетний простір пил, через який створюється зодіакальне світло.

Автори роботи розробили чотири зіркових трекерів. Ці бортові камери знімають небо кожну чверть секунди.

На знімках автори побачили частинки пилу, які врізалися в місію Юнона зі швидкістю близько 16 тис. км на годину. Вони відколювали субміліметрові шматки космічного корабля.

Автори роботи звернули увагу на те, що більшість зіткнень пилу було зафіксовано між Землею і поясом астероїдів, з розривами в розподілі, пов’язаними з впливом гравітації Юпітера.

Дотепер вченим не вдавалося виміряти розподіл цих пилових частинок в космосі. Спеціальні детектори пилу мали обмежені зони збору і, отже, обмежену чутливість. Вони в основному підраховували більш рясні і набагато менші частинки пилу з міжзоряного простору.

Що стосується зовнішнього краю, розташованого приблизно у двох астрономічних одиницях (AU) від Сонця (1 AU-відстань між Землею і Сонцем), то він закінчується відразу за Марсом. Єдиний відомий об’єкт на майже круговій орбіті – це Марс, тому тільки він може бути джерелом цього пилу

Хоча зараз є переконливі докази того, що Марс – найбільш курна з відомих нам планет, а також є джерелом зодіакального світла, все ж автори досі не можуть точно пояснити, як пил міг вирватися з лещат марсіанської гравітації. Роботи в цьому напрямку тривають.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button