Всесвіт

Марсохід НАСА Curiosity зробив знімок мінеральної “квітки” на Марсі

Об’єкт, виявлений американським космічним агентством, являє собою мінеральне утворення з тонкою структурою, утвореною мінералами, що осаджуються з води.

Red Mars Фото від KuzovlevA

«Ми знаходимо на Марсі заманливо цікаві речі, але нам дійсно потрібно більше доказів, щоб сказати, що ми ідентифікували життя”, — розповів Пол Махаффі – головний дослідник в хімічній лабораторії аналізу зразків в марсіанській хімічній лабораторії (SAM) на борту Curiosity.

“Найскладніше – це “відпустити” уявлення про Землю і позбутися тих упереджень, яке у нас є, і дійсно спробувати проникнути в основи хімії, фізики та екологічних процесів на Марсі”, — пояснила астробіолог Годдарда Дженніфер Л. Ейгенброуд, яка брала участь в дослідженні.

На відміну від Землі, у Марса немає магнітного поля, що захищає його від високоенергетичних частинок, що літають в космосі. Це випромінювання може завдати шкоди здоров’ю людини, а також серйозно підірвати системи життєзабезпечення, від яких будуть залежати марсіанські астронавти.

Грунтуючись на даних детектора радіаційної оцінки Curiosity, дослідники прийшли до висновку, що використання таких природних матеріалів, як камені і відкладення на Марсі, може забезпечити певний захист від всюдисущого космічного випромінювання.

У серпні 2012 року марсохід масою в 1 тонну приземлився всередині стародавнього ударного басейну. Він швидко виявив область всередині місця посадки в кратері Гейла, яка хімічно і геологічно підходила для того ж виду мікробів, що поїдають камені, які зазвичай зустрічаються на Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button