Всесвіт

Curiosity знайшов на Марсі “собачі двері”. Подивіться, на знімки НАСА (фото)

Марсохід Curiosity виявив утворення, схоже за формою на двері, при дослідженні Східної скелі (East Cliffs), насип на горі Еоліда.

Mastcam, щоглова камера марсохід Curiosity відобразила дивне утворення при дослідженні гори Еоліди (також називається горою Шарп) на Червоній планеті. Структура скелі покрита природними відкритими тріщинами. Одна з них являє собою прямокутний отвір близько 30 см у висоту і 40 см в ширину. Через розмір команда марсохода порівняла тріщину з собачими дверима. Дослідники НАСА відзначають, що подібні відкриті тріщини поширені в корінних породах як на землі, так і на Марсі.

Основна панорама, представлена нижче, була склеєна зі 113 зображень, отриманих з лівого об’єктива Mastcam. У НАСА відзначають, що зображення обробляється, щоб наблизити колір і яскравість сцени до людського ока в звичайних денних умовах на Землі.

Коментуючи інтерес до відкриття, команда Curiosity пояснила бажання надати природному утворенню зрозумілий сенс парейдолією. Це зорова ілюзія, яка призводить до «виявлення» несправжніх образів на реальних об’єктах.

“Звичайно, це може виглядати як крихітні двері, але насправді це природна геологічна особливість! Вона може просто “виглядати” як двері, тому що ваш розум намагається осмислити невідоме (це називається “парейдолія”)”, — написала команда Curiosity у своєму Twitter.

У НАСА відзначають, що Curiosity досліджує цю область на горі Шарп, яка може містити докази серйозної зміни кліматичних умов від більш вологих до більш сухим в минулому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button