Всесвіт

Perseverance почав досліджувати регіон Марса, куди добирався кілька місяців (фото+відео)

Марсохід НАСА Perseverance досліджує пісковик – шматок породи, який складається з дрібних зерен, принесених водою з інших місць, перш ніж осісти і сформуватися в камінь.

Марсохід НАСА “Perseverance” почав досліджувати область, яку вчені називають “Перевал Йорі”. Він знаходиться недалеко від основи стародавньої дельти в кратері Єзеро. Співробітники місії кілька місяців планували досліджувати цей регіон. Річ у тім, що раніше вони виявили скелю, імовірно схожу за складом на один зі зразків, зібраних Perseverance в липні.

У блозі NASA повідомляється, що це пісковик — шматок породи, який складається з дрібних зерен, принесених водою з інших місць, перш ніж осісти і сформуватися в камінь.

Вчені приділяють особливу увагу дрібнозернистим осадовим породам у пошуках органічних речовин і потенційних біосигнатур — будь-якої характеристики, елемента, молекули, речовини або властивості, які доведуть існування древнього життя на Червоній планеті.

Зображення “Перевалу Йорі” зробила камера Hazcam на борту марсохода НАСА “Perseverance” 5 листопада 2022 року. Кредит: NASA / JPL-Caltech

Їх пошук у кратері Єзеро є однією з чотирьох наукових цілей «Perseverance». Після того, як він збере зразок з перевалу Йорі, Perseverance проїде 227 метрів на південний схід до «Спостережної гори». У цьому місці марсохід збере перші зразки реголіту, або подрібненої породи і пилу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments