Наука

Біоактивне скло зробили в 100 разів більш смертоносним для бактерій

Протимікробний матеріал, відомий як біоактивне скло, використовують, як правило, в медичних імплантатах і препаратах. Тепер вчені повідомили, що вони збільшили його ефект знищення бактерій більш ніж в 100 разів.

Біоактивне скло містить наночастинки певного антибактеріального оксиду металу. Можна припустити, що при використанні двох типів оксидів ефект буде подвоюватися. Дослідники з британського Астонського університету виявили, що в залежності від того, які два оксиди металів об’єднані, отримане біоактивне скло може бути набагато ефективнішим, ніж скло, виготовлене з одного з оксидів окремо.

Під керівництвом професора Річарда Мартіна команда створила зразки біоактивного скла, які містили тільки цинк, мідь або кобальт, а також зразки, які включали два оксиди металів в різних комбінаціях. Кожен з цих зразків подрібнювали у порошок, стерилізували, потім додавали до колоній токсичних бактерій Escherichia coli (кишкова паличка) і Staphylococcus aureus (золотистий стафілокок), а також до культур грибка Candida abicans.

Через 24 години скло, в якому мідь поєднувалася з цинком або кобальтом, виявилося більш ніж в 100 разів більш ефективним для знищення кишкової палички, ніж зразки, що містять тільки один оксид — такий же результат воно продемонструвало в знищенні золотистого стафілокока і грибка.

«Було цікаво провести наші експерименти і знайти щось, що значно краще зупиняє інфекцію в її слідах і потенційно може скоротити кількість призначених антибіотиків. Ми вважаємо, що об’єднання протимікробних оксидів металів має значний потенціал для численних застосувань”, – розповів Річард Мартін.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button