Наука

Мавпам в зоопарку більше подобається шум автостради, ніж звуки джунглів

Техно і музика для медитації теж не сильно вразили тварин

Група фінських дослідників створила пристрій, що дозволяє мавпам самостійно вибирати музику. Виявилося, що звуки проїжджаючих автомобілів тваринам подобаються більше, ніж шум джунглів.

Image by Alexas_Fotos from Pixabay

В ході експерименту вчені з фінського університету Аалто встановили в зоопарку Коркеасаарі в Гельсінкі пристрій, здатний відтворювати музику. Мавпи-саки самостійно могли ним управляти.

У тварин на вибір було чотири списки відтворення: шум дорожнього руху, звуки природи, дзен-музика і техно. За словами дослідників, шум проїжджаючих повз транспортних засобів виявився в переважній більшості випадків найпопулярнішим вибором для мавп. Під цей шум тварини спали або доглядали за собою – чого вони не робили з жодним з інших звуків.

Автор дослідження Кірсі Піннонен (Kirsi Pynnonen) говорить, що «вищання» шин може бути популярно серед мавп, тому що воно здається їм найбільш знайомим.

«У дикій природі ці мавпи використовують пронизливе шипіння, писк і квакання, щоб підтримувати контакт»,сказала вона.

Схожі експерименти проводилися над тваринами в неволі й раніше, але дослідники стверджують, що це була перша спроба дати тваринам повний контроль над тим, що вони вважають за краще слухати. Дослідники говорять, що це несподіване відкриття може допомогти мавпам в майбутньому – наприклад, дозволити їм самостійно вибирати візуальні ефекти для екранів телевізорів або настройки освітлення.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button