Наука

Шведські вчені виявили, що важка ковдра допомагає швидше засипати

Багато людей спеціально приймають мелатонін проти безсоння, але його вироблення можна збільшити природним способом

Шведські вчені дізналися, що допомагає швидко провалюватися в сон. Дослідження, проведене в Університеті Упсали, показало, що важка ковдра підвищує рівень мелатоніну.

Image by Sasin Tipchai from Pixabay

Не займайтеся самолікуванням! У наших статтях ми збираємо останні наукові дані і думки авторитетних експертів в області здоров’я. Але пам’ятайте: поставити діагноз і призначити лікування може тільки лікар.

Мелатонін — регулятор циркадного ритму всіх живих організмів. Його рівень підвищується у відповідь на темряву, що призводить до сонливості і засипання.

Попередні дослідження показали, що важкі ковдри можуть полегшити безсоння у людей. Однак дотепер було незрозуміло, чому так відбувається.  Шведські дослідники провели експеримент з 26 молодими чоловіками і жінками, щоб з’ясувати, як же працює «ефект» ковдри.

Автори роботи припустили, що важка ковдра може стимулювати вироблення мелатоніну і окситоцину. Крім це, вчені хотіли перевірити чи знижує використання важкої ковдри перед сном (12% від маси тіла учасників) активність систем стресу в організмі.

В рамках роботи дослідники постійно брали слину добровольців, коли вони були накриті важкою або легкою ковдрою. Так вони вимірювали рівень мелатоніну, окситоцину, кортизолу і активність симпатичної нервової системи, що відповідає за реакцію «бий або біжи».

Що показали результати

Еліза Мет, перший автор і аспірант кафедри фармацевтичних біологічних наук, сказала, що важка ковдра збільшувала концентрацію мелатоніну в слині приблизно на 30%. Однак ніяких відмінностей в окситоцині, кортизолі і активності симпатичної нервової системи не спостерігалося.

«Наше дослідження показує механізм, що пояснює, чому важкі ковдри можуть надавати деякі терапевтичні переваги, такі як поліпшення сну. Однак наші висновки засновані на невеликій вибірці і досліджували тільки гострі ефекти важкої ковдри. Таким чином, необхідні більш масштабні випробування», — резюмували автори.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button