Технології

Залізний порошок може стати екологічно чистим паливом майбутнього (відео)

Інженери довели, що справжнім «паливом майбутнього» може бути зовсім не водень, а звичайнісінький порошок заліза

У Нідерландах вперше запущена пивоварня, вся енергія для якої видобувається шляхом згоряння дешевого і екологічно чистого палива – звичайного залізного порошку.

У багатьох галузях промисловості використовуються теплоємні процеси, які зазвичай вимагають спалювання викопних видів палива. Але недавно на ринку з’явилася цікава альтернатива екологічно чистому пальному у вигляді металевих порошків. Залізний порошок дешевий і згоряє з виділенням великої кількості енергії, при тім не викидаючи в атмосферу СО2. Продукт такого горіння – звичайнісінька іржа, тобто оксид заліза, який дуже легко зібрати і утилізувати.

Якщо спалювання металевого порошку в якості палива звучить дивно, наступна частина процесу буде ще більш дивною. Ця іржа може бути відновлена в усе той же залізний порошок із застосуванням електрики. І якщо зробити це за допомогою сонячної, вітрової або інших систем вироблення енергії з нульовим викидом вуглецю, то вийде повністю безвуглецевий цикл.

Нещодавно нідерландська компанія Swinkels Family Brewers оголосила себе першою компанією у світі, яка запустила цей цикл в промислових масштабах. SFB працює з Консорціумом Metal Power і дослідниками з TU Eindhoven, щоб встановити на своїй пивоварні Bavaria циклічну систему залізного палива, здатну забезпечувати тепло, необхідне для виробництва близько 15 мільйонів склянок пива в рік.

Переваги залізного порошку як пального екологічно чистого накопичувача енергії складно недооцінити: він дешевий і доступний у великій кількості, його легко транспортувати. Крім того, порошок володіє чудовою щільністю енергії з високою температурою горіння до 1800 ° C. На відміну від, наприклад, водню, його не потрібно охолоджувати до низьких температур і він не втратить енергетичний ресурс під час тривалого зберігання.

Ефективність енергетичного циклу в обох напрямках цієї системи залежить від процесів, які використовуються для передачі енергії в залізо в ході відновлення іржі. Згідно з дослідженням від 2018 року, електроліз оксиду заліза може зберегти до 80% вхідної енергії в залізному паливі – цифра, аналогічна тій, яку вчені отримують при сучасному розщепленні водню.

Представники TU Eindhoven, – групи, що займається розвитком системи металевого палива – зробили вельми гучну заяву. «Наступний наш проєкт буде спрямований на реалізацію системи потужністю 1 МВт. До 2024 року ми плануємо поліпшити вихід до 10 МВт. Наша мета – до 2030 року перетворити перші вугільні електростанції в електростанції, що працюють на екологічно чистому залізі ».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button