Наука

Вчені не розуміють, чому антиматерія досі не знищила Всесвіт

Вчені вважають, що антиматерії не вдасться знищити Всесвіт, адже її набагато менше порівняно зі звичайною матерією. Одними з найбільш екзотичних і небезпечних об’єктів у Всесвіті є частинки антиматерії, при зіткненні зі звичайними частинками відбувається вибуховий викид енергії.

Проте вивчення властивостей антиматерії досить проблематичне заняття. Справа в тому, що ці частинки нестабільні і практично не зустрічаються в природі через короткий термін життя. В основному їх отримують в лабораторних умовах, а зокрема на Баку (Великому Адронному Колайдері).

Ранні теорії свідчили, що після Великого вибуху з’явилася однакова кількість матерії і антиматерії. Але якщо при зіткненні протилежних частинок відбувається анігіляція, то чому Всесвіт не припинила своє існування.

Виявилося, що не всі частинки мають дзеркально-відбиті копії. Даний феномен згодом був названий CP-симетрії, саме з цієї причини не відбулося миттєвого самознищення, але чому антиматерії менше, ніж звичайної матерії все одно невідомо.

Незважаючи на складність відтворення антиматерії її застосовують на практиці у медицині. Так, у кардіології і неврології онкологію діагностують за допомогою позитронно-емісійної томографії (позитрон — електрон з позитивним зарядом).

Кнопка «Наверх»