Наука

Медична голка з ШІ проникає в тканини легенів без участі хірурга

Інженери розробили роботизовану голку, яка переміщається всередині живих легенів без зовнішнього управління.

Дослідники з Університету Північної Кароліни в Чапел-Хіллі вперше продемонстрували автономну роботизовану голку, здатну переміщатися через живі тканини. Пристрій уникає анатомічних перешкод, щоб досягти мети. Робот підійде для проведення біопсії, доставки ліків і цільової променевої терапії раку.

Більшість комерційних роботів, які використовуються в хірургії, працюють за допомогою дистанційного керування. Хірург управляє кожним рухом такого пристрою. Автономна голка використовує систему штучного інтелекту, щоб переміщатися в живих тканинах з безпрецедентною точністю і безпекою.

Керована голка повинна обходити анатомічні перешкоди, щоб досягти потрібної точки в організмі людини. Вчені використовували комп’ютерну томографію для створення тривимірних моделей легенів, включаючи дихальні шляхи, кровоносні судини і обрану мету. ШІ використовує тривимірну модель, щоб управляти роботизованою голкою. Програма направляє її з однієї точки в іншу так, щоб уникнути пошкодження важливих структур.

Дослідники продемонстрували роботу пристрою всередині живих легенів свині. Це один з найскладніших органів для подібної операції: легені постійно розширюються і стискаються під час дихання. Аналіз показав, що помилка націлювання пристрою не перевищувала радіусу клінічно значущих вузликів в легенях.

Розроблена нами автономна керована голка дуже компактна, але система оснащена набором технологій, які дозволяють пристрою переміщатися автономно в режимі реального часу. Це схоже на безпілотний автомобіль, але він переміщається по легеневій тканині, уникаючи перешкод, таких як важливі кровоносні судини, на шляху до місця призначення, – говорить Рон Альтеровіц, професор факультету комп’ютерних наук Університету Північної Кароліни в Чапел-Хіллі і співавтор дослідження

Автономна медична роботизована голка відрізняється малою інвазивністю. З її допомогою можна проводити безпечні і точні процедури по всьому тілу, включаючи біопсію, спрямовану доставку ліків і локалізоване променеве лікування раку. Інженери планують проведення клінічних випробувань пристрою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button