Технології

Новий медичний суперклей дозволяє “залатати” тріщини в серці і кровоносних судинах

Людське серце є складним і тендітним органом, який пошкодити досить легко. І коли це відбувається, щоб зберегти пацієнту життя, лікарі повинні діяти рішуче, швидко і ефективно. Незважаючи на деякі суттєві досягнення в галузі ґенної інженерії, у більшості медичних установ лікарі застосовують традиційні інвазивні методи, використовуючи шви і спеціальні медичні скоби для скріплення пошкоджених тканин. Але такий підхід незабаром може піти в минуле завдяки роботі групи дослідників з Гарвардського університету, які розробили новий медичний суперклей, що досить міцний для того, щоб склеїти не тільки стінки розірваних кровоносних судин, але і скріпити стінки розривів тканини серцевого м’яза.

Новий медичний суперклей дозволяє "залатати" тріщини в серці і кровоносних судинах

Використання швів і скоб для скріплення ушкоджень серця несе з собою масу проблем, як для лікарів, так і для їхніх пацієнтів. Мало того, що за допомогою таких методів дуже важко домогтися герметичності шва, ці методи можуть стати причиною пошкоджень ніжних тканин серця. Шви і скоби досить погано функціонують у вологому середовищі і в деяких випадках не витримують впливу стрибків тиску крові, що утворюються в процесі серцебиття.

Однак, новий медичний суперклей вирішує практично всі вищеописані проблеми. Склад цього клею, який полімеризується під впливом ультрафіолетового світла за кілька секунд часу, надійно прикріплюється до поверхонь тканин, створює герметичну “латочку”, що витримує вплив активних елементів, розчинених у крові.

20140110_3_2_resized

Ідею створення такого клею вчені почерпнули з живої природи. В основу складу суперклею лягли компоненти, які можна знайти в основі слизу, що виділяється деякими видами земних молюсків. Більш докладне вивчення цих видів живих організмів дало в руки вчених інформацію про деякі хімічні з’єднання і про процеси, що відбуваються в цих з’єднаннях при контакті з водою і при опроміненні ультрафіолетовим світлом. Поєднавши компоненти природного походження з деякими іншими речовинами, вчені створили клей, дія якого було неодноразово перевірено на серцях забитих свиней поки ці серця ще якийсь час продовжували битися.

20140110_3_3_resized

Область застосування нового медичного суперклею не обмежена серцем і кровоносними судинами. Його з успіхом можна використовувати при відновленні ушкоджень кишечника, шлунка та інших внутрішніх органів організму людини. Використання цього клею вимагає лише невеликого хірургічного втручання і використання маленьких медичних інструментів, що зробить проведення операцій на серці менш агресивним для пацієнтів.

Натхнення: www.dailytechinfo.org


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

  1. Понад 10 років тому в Україні вже було знайдено й виробляєтьться хірургічний клей “Біоадгезив” з кращими властивостями!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button