Технології

Вчені планують запустити перший космічний ліфт до 2050 року

Сьогодні відправка кожного кілограма вантажу до МКС космічними кораблями обходиться галузі приблизно в 20 000 доларів. Вчені ж розраховують скоротити вартість цих витрат до 100 доларів, замінивши ракети космічним ліфтом. Завершити його будівництво й запустити цю техніку планують до 2050 року.

У вересні поточного року випускники Кембриджського університету вперше представили світу проєкт установки у вигляді космічного ліфта. За словами авторів, створити цей фантастичний механізм насправді можливо, однак доведеться залучити найсучасніші технології. Концептуальна версія космічного ліфта передбачає собою установку його основи на екваторі Землі, а кінцевий пункт буде розташований на геостаціонарній орбіті планети. Це дозволить доставляти вантаж в космос спеціальним тросом, а стабільність, міцність і безпеку конструкції повинна буде забезпечити відцентрова сила, що виникає при обертанні Землі.

На думку експертів, будівництво такого космічного ліфта може обійтися в 90 мільярдів доларів. Проте, деякі з великих японських компаній вже виношують плани щодо створення цього пристрою і запуску його в експлуатацію не пізніше 2050 року. Більш того, китайські інженери стверджують, що зможуть виконати проєкт на 5 років раніше. Основна проблема тут полягає лише в правильному виборі матеріалу для тросів, а також у розрахунку впливу на нього різких температурних перепадів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button