Людина

Медики назвали 6 науково обґрунтованих причин спати на лівому боці

Згідно з тривалими спостереженнями і експериментами, медичні експерти з’ясували, яке положення тіла сприяє міцному сну та гарному самопочуттю людини. Вони назвали шість науково обґрунтованих причин спати на лівому боці, серед яких поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту.

Медики назвали 6 научно-обоснованных причин спать на левом боку

Зважаючи на фізіологічне розташування шлунка в черевній порожнині, сон на лівому боці сприятиме легкому переварюванню їжі і її проходження по тонкій і товстій кишці. Крім того, дане положення тіла знімає навантаження з хребта і допомагає м’язам розслабитися, відповідно покращує циркуляцію крові в організмі.

Фахівці відзначають, що хоча не багато людей приділяють належну увагу лімфатичній системі, саме завдяки їй відбувається живлення всіх органів і клітин необхідними мікроелементами. Лімфа відіграє ключову роль у житті людини, і щоб полегшити її відтік через грудну клітку в нічний час доби медики настійно рекомендують лежати на лівому боці.

Гастроентерологи додали, що таке положення тіла пригнічує гастроезофальний рефлюкс, тобто викид жовчі в стравохід. Оскільки сфінктер з правого боку шлунка більш розслаблений, людина може відчувати кислий присмак, дискомфорт і навіть блювотні позиви після пробудження.

Насамкінець експерти згадали користь сну на лівому боці для вагітних жінок, оскільки положення на правій стороні буде погіршувати кровообіг, підвищувати тиск на хребет матері і внутрішньоутробного малюка. Також вони порекомендували ту ж позу для відпочинку всім, хто страждає від хропіння, щоб позбавити себе і рідних від неприємної проблеми

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button