Людина

Розумні діти більш фізично розвинені в зрілому віці

Якщо ви були розумною дитиною протягом усього дитинства, швидше за все, ви будете більш фізично розвинені в більш зрілому віці, кажуть вчені з Університету Копенгагена.

c20916d4f7baab6bde938a26d42acaa6

Нове дослідження виявив чіткий взаємозв’язок між чоловічим інтелектом у ранньому і дорослому віці і подальшою фізичною працездатністю в середньому віці. Таким чином, чим більше балів інтелекту мав хлопчик, тим краще була його фізична працездатність в подальшому житті, відзначають фахівці. Зокрема, інтелект впливав на м’язову силу спини, ніг і рук.

Для дослідження 2848 датських чоловіків, які народилися в 1953 році і в 1959-61 роки, вчені використовували кілька тестів при вимірюванні фізичної працездатності. Результати показали, що з кожним збільшенням рівня інтелекту на 10 балів, м’язова сила нижньої частини спини підвищувалася на 0,5 кг, сила захоплення рук підвищувалася на 0,7 кг, баланс поліпшувався на 3,7%, а висота стрибка збільшувалася на 1 см, що характеризувало м’язову силу ніг.

Можливе пояснення цього може полягати в тому, що людям з більш високим показником інтелекту легше розуміли і інтерпретували медичну інформацію і, таким чином, вели здоровий спосіб життя, вважають фахівці. Наприклад, вони регулярно займаються фізичними вправами, що пояснює зв’язок між інтелектом і фізичною працездатністю. Отримані результати важливі для майбутнього планування та орієнтації ініціатив, які можуть допомогти поліпшити або зберегти фізичну працездатність літніх людей.

Натхнення: healthvesti.com

Кнопка «Наверх»