Земля

Мегаайсберг A68A частково розтанув і викинув в океан величезну кількість прісної води

Британські вчені з 2017 року через космічні супутники спостерігають за найбільшим у світі антарктичним айсбергом A68A. І нещодавно вони заявили, що він частково розтанув і викинув в океан 152 мільярди тонн прісної води. Це може вплинути на життя екосистем.

У липні 2017 року A68A айсберг відколовся від шельфового льодовика Ларсен-С на Антарктичному півострові і почав свою «подорож» протяжністю 4000 кілометрів через Південний океан. Це був найбільший айсберг на Землі: його первісна площа становила 5719 квадратних кілометрів.

Відтоді вчені стежили за його переміщенням через супутникові знімки і нещодавно оприлюднили результати свого дослідження, яке показало, що A68A втратив приблизно 152 мільярди тонн прісної води, коли проходив повз субантарктичні острова Південна Георгія в кінці 2020-початку 2021 року. В цілому айсберг став тонше на 67 метрів в порівнянні з його первісною товщиною в 235 метрів.

Близькість таких айсбергів небезпечна тим, що вони можуть нашкодити екосистемі острова. Однак вчені відзначили, що A68A встиг досить підтанути, щоб не торкнутися дна навколо Південної Георгії, повідомляє Daily Mail. Однак, колосальна кількість прісної води, яка виділилася через танення льодовика, все одно може вплинути на морське середовище.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button