Земля

У Вірменії знайдена стоянка людини віком 2 млн. років

На території Вірменії знайдена стоянка людини, вік якої становить приблизно 2 мільйони років. На думку експертів, це одне з найдавніших подібних місць, відомих науці.

c478ce50eb64db76618b6aa399079910

З деталями знахідки читачів ознайомив керівник Інституту історії матеріальної культури Російської академії наук Володимир Лапшин. Стоянка була виявлена під час проведення робіт в одній з печер епохи нижнього палеоліту. Точне місце проведення розкопок не вказується.

Останній є періодом в історії людства, який розпочався з кінця епохи пліоцену. Homo habilis ( Людина вміла) які, жили в проміжку 2,6 млн – 150 тис. років до н. е., були, загалом, схожі на дріопітеків і австралопітеків, однак їх соціальна структура була складнішою, а інтелект більш розвинений. Жили предки людей за рахунок природи, починаючи використовувати кам’яні знаряддя і вогонь. В ролі основних занять виступали полювання і збиральництво. Тоді ж з’явилося і рибальство.

Серед основних культур раннього палеоліту виділяють Олдувайську, Ашельску і Аббевільску культури. Перша є найбільш древньою з них – вона зародилася приблизно 2,5 млн років тому. Це надзвичайно примітивна культура обробки каменю: щоб отримати гострий край, камінь, як правило, розколювали навпіл, без додаткового доопрацювання.

За словами Володимира Лапшина, виявлена стоянка є однією з найдавніших серед усіх, відомих науці. Вчений каже, що фахівці взагалі не розраховували побачити в Закавказзі щось подібне. Зараз археологічні розкопки тривають під керівництвом Василя Любіна.

Раніше, нагадаємо, повідомлялося про виявлення в Андах найбільш високогірної з відомих науці стоянок первісних людей. Сліди були виявлені на висоті 4,5 тис. метрів над рівнем моря. Вчені не можуть відповісти на питання, як саме наші предки виживали в настільки складних високогірних умовах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button