Наука

Механізм плавання китів допоможе створити підводних роботів нового покоління

Механізм плавання дельфінів і китів допоможе створити підводних роботів нового покоління. Такі пристрої будуть швидкими, ефективними, маневреними та акустично скритними. Про це йдеться в дослідженні вчених з Університету Ліхай, які змоделювали процес пересування китів і дельфінів.

Хвостові плавці китоподібних (китів і дельфінів) бувають різноманітних форм. Механізм руху плавників також сильно відрізняється: наприклад, деякі китоподібні можуть плескати ними з більшою амплітудою або нахиляти їх під більш крутим кутом.

У новій роботі дослідники хотіли краще зрозуміти цей взаємозв’язок між двома змінними. Для цього вони вивчили механіку рушійних сил китоподібних за допомогою чисельного моделювання рухів їх хвостових плавців. Іншими словами, модель повинна була якісно передбачити, які рухи плавця повинні бути максимально ефективними згідно з його формою.

Використовуючи дані про форму і кінематику п’яти видів китоподібних — афалінів, плямистих дельфінів, косаток, помилкових косаток і білух, — вони провели моделювання для кожного з видів, щоб визначити його пропульсивну ефективність. Потім вони поміняли даними місцями: наприклад, запустивши симуляцію форми плавця косатки, прив’язану до кінематики дельфіна.

Робота показала, що форма плавця неправдивої косатки була найчарівнішою незалежно від кінематики, а механізм роботи плавця білух виявився ідеальним незалежно від форми.

Ці результати, за словами авторів роботи, в майбутньому дозволять створити швидких ефективних, маневрених і акустично таємничих підводних роботів нового покоління.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button