Наука

Невідомий вид крилатих комах “переховувався” в бурштині понад 35 млн років (фото)

Дослідники ідентифікували невідомий вид стародавніх комах із загону поденків (Ephemeroptera) за допомогою мікро-КТ.

Дослідники з Університету Гренади знайшли унікальний екземпляр добре збереженої комахи в шматку бурштину з Балтійського моря. За оцінкою вчених представник раніше невідомого виду Calliarcys antiquus застряг в смолі від 35 до 47 млн років тому.

Янтар забезпечує чудове збереження зразків, відзначають вчені, а його прозорість дозволяє розглянути комах у всіх деталях. Але навіть всередині бурштину складно однозначно визначити дрібні деталі, які дозволяють класифікувати різні види тварин.

Мікро-КТ Calliarcys antiquus. Зображення: University of Granada

У своєму дослідженні вчені використовували мікрокомп’ютерну томографію, щоб отримати детальні зображення з високою роздільною здатністю внутрішніх і зовнішніх структур комах. Мікро-КТ – це метод отримання тривимірного зображення з використанням рентгенівських променів. Він нагадує технологію класичного КТ, яке широко застосовується в медицині, але працює в меншому масштабі і з набагато більш високою роздільною здатністю. У той час як КТ забезпечує дозвіл, що вимірюється в міліметрах, мікро-КТ робить знімки з роздільною здатністю близько 0,5 мкм.

Calliarcys antiquus. Зображення: University of Granada

На основі отриманих знімків вчені змогли ідентифікувати області, які інакше неможливо було б спостерігати. Дослідники встановили, що знайдений екземпляр належить до роду Calliarcys із загону поденок, древніх крилатих комах. При цьому, як показало молекулярне дослідження, сам вид є унікальним і раніше ніколи не виявлявся.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments