Наука

Перша в світі таблетка для «пересадки» калу схвалена в Австралії

Австралійська компанія оголосила про схвалення регулюючими органами першого лікарського препарату на основі фекального мікробіому, отриманого від донорів.

Австралійська адміністрація лікарських засобів (TGA) схвалила лікарський засіб, розроблений компанією BiomeBank, який використовує фекальну мікробіоту для відновлення кишечника при лікуванні псевдомембранозного коліту.

Продукт на основі мікробіому спочатку буде запущений у вигляді замороженого шприцевого складу, який можна буде вводити через товсту кишку. Також компанія планує розробити і випустити на ринок найближчим часом клізми і капсули для перорального прийому (проковтування).

Методи лікування, засновані на мікробіомі допомагають відновити мікробну екологію кишечника пацієнтів або кишкові бактерії, що призводить до лікування різних інфекційних захворювань. Зазвичай це робиться за допомогою трансплантації фекальної мікробіоти — пересадки мікробів з кишечника здорової людини (донора) пацієнту.

Псевдомембранозний коліт – це важке захворювання прямої кишки, яке викликається інфекційною бактерією Clostridioides difficile і, як правило, пов’язане зі знищенням власної мікрофлори кишечника через тривалий прийом антибіотиків. Трансплантація фекальної мікробіоти показала ефективність понад 80% при лікуванні цього захворювання.

Розробники вважають, що створення альтернативних форм «доставки» донорського калу підвищить доступність цього способу лікування. На відміну від традиційного підходу лікарські клізми і таблетки пацієнти зможуть використовувати самостійно без звернення в спеціалізований медичний центр.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments