Здоров'я

Метформін уповільнює зниження інтелекту

Використовуваний мільйонами людей у всьому світі метформін для контролю рівня глюкози в крові може уповільнити вікове зниження інтелекту. Ліки вважаються препаратом першої лінії для більшості випадків діабету другого типу.

Дослідження літніх австралійців з діабетом другого типу, яке тривало 6 років, показало, що у тих, хто приймав метформін, спостерігалося повільніше зниження когнітивних функцій з нижчим рівнем старечого недоумства, ніж у тих, хто не приймав ліки. Під керівництвом експертів Інституту медичних досліджень Гарвана і Центру здорового старіння мозку було оцінено стан здоров’я та інтелекту 1 037 австралійців з вихідним віком від 70 до 90 років. Результати опубліковані в журналі Diabetes Care.

«Ми виявили багатообіцяючий новий потенціал безпечних і широко використовуваних ліків, які можуть змінити життя пацієнтів з ризиком деменції, — заявила автор експерименту, професор, ендокринолог Сіднейської лікарні Святого Вінсента Кетрін Самарас. — Тим, хто страждає на діабет другого типу, метформін може дати дещо на додаток до стандартного зниження рівня глюкози — користь для когнітивного здоров’я ».

Результати показали, що люди з діабетом другого типу, які вживають метформін, мали значно повільніше зниження когнітивних функцій і нижчий ризик старечого слабоумства, в порівнянні з тими, хто не приймав ці ліки. Примітно, що ті, хто приймає метформін, не було різниці у швидкості зниження когнітивної функції протягом перших 6 років з пацієнтами без діабету. Метформін безпечно використовується для лікування діабету протягом 60 років. Він працює завдяки зменшення кількості глюкози, що виділяється з печінки в кровотік, що дозволяє клітинам організму краще реагувати на рівень цукру в крові, пише hospitalhealth.com.au

Кнопка «Наверх»