Всесвіт

На супутнику Сатурна можливі «будівельні блоки» життя

Життя в Сонячній системі за межами Землі найчастіше шукають на Марсі. Але тепер вчені показали, що всі умови для неї є на Титані - супутнику Сатурна, на якому течуть річки з метану.

Вчені Європейського космічного агентства використовували передові технології візуалізації для дослідження Титана і виявили, що після ударів метеоритів на поверхні планети виникають вогнища водяного льоду з розчиненими в ньому елементами, необхідні для появи життя.

NASA

На Титані атмосферні процеси приховує лід під шаром схожого на пісок органічного матеріалу. У сухих екваторіальних районах супутника Сатурна пісок накопичується, але на вищих, вологих широтах потоки рідких вуглеводнів розмивають його. До таких висновків прийшли європейські астрономи при аналізі поверхні Титана за допомогою високоточних ІЧ-спектрометрів.

Через щільну атмосферу, яка покриває Титан, розрізнити риси його поверхні дуже важко. Зробити це вченим ЄКА і NASA допомогли дані з точних наземних і космічних приладів, а також інформація, зібрана раніше супутником NASA “Кассіні”. В результаті дослідники виявили органічний пісок і простори, заповнені водяним льодом. Укупі з метановими дощами і ріками ці елементи поверхні створюють всі умови для виникнення живих організмів.

Отримані результати можуть виявитися корисними для аналізу давніх екосистем, замерзлих на дні ударних кратерів супутника Сатурна. Також вчені планують використовувати нову інформацію для підготовки методів аналізу даних і моніторингу майбутньої місії безпілотного літального апарату Dragonfly на Титан.

Автори нового дослідження також говорять, що останнім часом спостерігається зростання інтересу до Титану і пошуків життя на небесних тілах, крім Марса. Вчені сподіваються, що цей інтерес породить безліч космічних місій, які дозволять знайти «будівельні блоки» життя на інших планетах.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button