Здоров'я

Оновлений список небезпечних ліків

Стало відомо, що цей чорний список складався на підставі різноманітних досліджень медичних препаратів, які проводилися в період з 2010 по 2013 роки. На даний момент в нього додані ще 68 препаратів, які цілком можуть заподіяти шкоду організму людини, оскільки співвідношення ризик / користь коливається на вельми хисткому рівні в бік ризику у всіх клінічних випадках, для яких вони показані.

Оновлений список небезпечних ліків

Серед препаратів, що мають великий ризик «непропорційний до їх пріоритетів» вказано ранелат стронцію. Цей лікарський препарат застосовується при лікуванні остеопорозу з високим ризиком переломів, проте він може привести до серйозних серцево-судинних і неврологічних захворювань, небезпечних передчасним смертельним результатом.

Читайте також: Німецькі вчені винайшли ліки від чоловічої невірності

Європейське агентство з медичних препаратів також порекомендувало з особливою обережністю призначати хінін, що давно використовується при лікуванні нападів малярії, але разом з тим він піддає хворих ризику розвитку дуже серйозних побічних ефектів, у тому числі і летальних. Серед побічних ефектів можуть бути важкі анафілактичні реакції (алергічні реакції) і гематологічні порушення, а також смерть.

Ряд препаратів призначається пацієнтам із захворюванням Альцгеймера, проявляючи «короткочасну і мінімальну ефективність», одночасно піддають хворих до серйозних побічних ефектів і наслідків, таких як гепатит.

Найбільшу небезпеку цей ряд ліків представляє при його застосуванні в поєднанні з іншими препаратами.
Крім того в журналі опубліковані рекомендації експертів щодо того, щоб перевести деякі лікарські засоби в розряд тих, що відпускаються тільки за рецептом. До їх числа увійшов – домперідон, який застосовується для лікування печії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments