Здоров'я

Ми старші на 15 років від свого віку

вік людиниСьогоднішнє доросле покоління людей настільки обтяжене хворобами, що воно фактично на 15 років старше, ніж їх батьки та бабусі з дідусями, коли вони були в тому ж віці, стверджують вчені. Люди сьогодні частіше страждають від гіпертонії, діабету і ожиріння, ніж попередні покоління, і це “завдяки” слабкому здоров’ю, повідомляється в результатах дослідження, опублікованого в “Європейському журналі превентивної кардіології”.

Вивчивши дані шести тисяч дорослих людей у віці 20, 30, 40, 50 років протягом 25-річного періоду, вчені виявили, що молоде покоління має більш слабке “метаболічне” здоров’я – яке спричинює низку проблем, що включає гіпертонію і зайву вагу. У дослідженні показано, що чоловіки в свої 30-ті роки були на 20 відсотків більш схильні мати зайву вагу, ніж їх ровесники в попередніх поколіннях, у той час як дівчата у свої 20-роки були в два рази більш схильні до ожиріння, ніж жінки в їх віці десять років тому. Артеріальний тиск також підвищився серед молодого покоління, як у чоловіків, так і у жінок.

Автор Гербен Халсеггі з Голландського національного інституту охорони здоров’я і навколишнього середовища пояснює, що молоде покоління «на 15 років випереджає» старші поколінні в плані «метаболічного здоров’я». Він стверджує: «Нещодавно народжене покоління дорослих мають значно гірші показники, ніж їхні попередники. Наприклад, поширення ожиріння серед більш пізніх поколінь чоловіків і жінок у середньому віці 40 років подібно показникам у покоління із середнім віком 55 років. Це означає, що молодше покоління на 15 років випереджає старше покоління і буде страждати від ожиріння більш тривалий час ».

За словами фахівця, необхідна потреба контролю над здоровою вагою – шляхом заохочення до фізичної активності і збалансованому харчуванню, особливо серед пізніх поколінь. «Результати також означають, що з огляду на те, що поширеність куріння у високорозвинених країнах зменшується, ймовірно, ми побачимо зрушення в картині неінфекційних хвороб, пов’язаних з курінням – таких як рак легенів – до хвороб, пов’язаними з ожирінням, такі як діабет. Це зменшення поширеності куріння і поліпшення якості охорони здоров’я зараз є важливими провідними силами в збільшенні тривалості життя пізніших поколінь, і дуже ймовірно, що в найближчому майбутньому воно продовжить своє зростання. Але також можливо і те, що у більш віддаленій перспективі в результаті нашої поточної тенденції в ситуації з ожирінням, швидкість подовження життя може сповільнитися, хоча важко зараз судити про це », повідомляє Dailymail.

Натхнення: novostioede.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button