Здоров'я

Довгожителі: які продукти вживати, щоб збільшити тривалість життя

Для досягнення найкращих результатів дієту варто поєднувати зі здоровим способом життя.

Багато факторів визначають, як довго ви проживете, але ваші фізичні навантаження та дієта є ключовими. Ми зібрали 10 продуктів, включення яких у ваш раціон може збільшити тривалість життя!

Не займайтеся самолікуванням! У наших статтях ми збираємо останні наукові дані і думки авторитетних експертів в області здоров’я. Але пам’ятайте: поставити діагноз і призначити лікування може тільки лікар.

З 1990 року чисельність довгожителів продовжує зростати. Тоді частка довгожителів становила 2,9% на кожні 10 000 дорослих старше 65 років, в 2015 році вона більш ніж подвоїлася, і тепер очікується, що до 2050 року вона зросте до 23,6%!

Національний інститут охорони здоров’я рекомендує жінкам старше 50 років споживати від 1600 до 2200 калорій на день, а чоловікам цього ж віку – від 2000 до 2800 калорій на день. Рекомендоване конкретне споживання калорій на день для кожної людини багато в чому залежить від того, наскільки активним є їхній спосіб життя. Тим, хто регулярно займається спортом, необхідно збільшити норму, в той час як більш сидячий спосіб життя вимагає менше калорій.

Отже, були названі 10 продуктів харчування, які включили в свій раціон довгожителі.

Сніданок

Це найголовніший прийом їжі, який не слід пропускати. У довгожителів, які регулярно снідають, протягом дня знижується рівень інсуліну, глюкози і тригліцеридів, а отже, знижується ризик хронічних захворювань, включаючи основні причини смерті: хвороби серця, рак і діабет.

Чорниця

Ця ягода для детоксикації корисна для людей похилого віку, оскільки знижує артеріальний тиск і ризик серцево-судинних захворювань. Чорниця також допомагає розширити кровоносні судини.

Листова зелень

Капуста, шпинат і базилік та інші види листової зелені мають вирішальне значення для довгого життя. За словами дієтологів, антиоксиданти в рослинній їжі протидіють вільним радикалам, які можуть викликати хронічне запалення і пошкоджувати клітини. А інші рослинні сполуки допомагають контролювати ген, пов’язаний із серцево-судинними захворюваннями та накопиченням бляшок в артеріях, а також гени та інші клітинні компоненти, відповідальні за формування та підтримку пухлин.

Вживання зелені корисно для кишечника

Авокадо

Цей суперпродукт є чудовим джерелом жиру, який знижує рівень холестерину. Дієта з авокадо забезпечує сприятливі показники крові щодо загального холестерину, тригліцеридів, ЛПНЩ малої щільності, холестерину, відмінного від ЛПВЩ, та інших.

Солодка картопля

Вуглеводи є чудовим джерелом енергії, а солодка картопля – найкраща з доступних складних вуглеводів, оскільки вона багата поживними речовинами та має низький глікемічний індекс. Він містить калій, вітамін А і вітамін С. Картопля користується популярністю серед літніх людей на Окінаві, в Японії, де живуть одні з найстаріших людей на планеті.

Грейпфрут

Ці фрукти не тільки багаті вітаміном C, але і містять нарингенин, антиоксидант, який, знижує ризик розвитку резистентності до інсуліну.

Photo by form PxHere

Яйце

Багата білком їжа відповідає за згортання крові, обмін речовин, коректну роботу видільної та ендокринної систем, засвоєння і транспортування вітамінів, мінералів і ліків і багато інших процесів. Таким чином, вона просто необхідна для нормального функціонування організму.

Волоський горіх

Цей горіх особливо корисний для довгожителів, оскільки запобігає хворобі Альцгеймера, знижує ризик серцевих захворювань, діабету та раку. Додайте лише дві жмені горіхів у свій щоденний раціон, і ви зможете отримати найбільшу довгострокову користь для здоров’я від цього суперпродукту. Вони будуть прекрасною добавкою до вашого основного блюда, наприклад, до каші, салату або йогурту.

Риба

Ще один популярний продукт серед японських довгожителів. Жирні кислоти омега-3, які містяться в рибі, є важливою живильною речовиною, що підтримує здорову роботу мозку і серця. Нові дослідження показують, що омега-3 жирні кислоти можуть захистити організм від серцевих захворювань, інсультів і навіть раку. Зробіть акцент на лососі, тунці, скумбрії та оселедці.

Нут

Це основний продукт харчування довгожителів з Середземномор’я. У нуті міститься нікотинова і аскорбінова кислота, Омега-3 і Омега-6 кислоти і численні вітаміни: А, до, В1, В2, В4, В6, В9, Е. Таким чином, один тільки нут може забезпечити всіма необхідними корисними властивостями ваш організм!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button